< zpět na Pohled k sousedům do Saska>

Za kulisami

Annaberské divadlo Winterstein-Theater umožnilo 4. března svým divákům pohled za kulisy.

Už od 10 hodin byly návštěvníkům otevřeny všechny dveře, aby shlédli to, co divadlo divadlem vlastně dělá - tedy tvůrčí, kreativní práci. K vidění byly zkoušky, na kterých předváděli a vysvětlovali režiséři svou práci, konaly se zde různé workshopy, ve kterých bylo amatérům předvedeno, jak šermovat jako profesionální šermíři či jak hravě improvizovat.

Ve 13 hod. byla odhalena všechna tajemství příprav na sezónu 2006/2007. Jak funguje jevištní technika se návštěvníci dozvěděli při prohlídce, kterou vedl osobně technický ředitel divadla a další možnost měli pak při veřejné zkoušce představení dětského divadelního sboru hry "Vom Schäfer und seiner Frau" (O ovčákovi a jeho ženě).

Až do půlnoci předčítal herec Gerd Schlott erotické ukázky ze středověku, zazněly ještě skladby disko a dalších skupin v starobylých společenských prostorách v ulici Buchholzerstraße a také zde večer zazpívala Eliza Doolittle v uvolněné atmosféře jazykolamy z kouzelné My Fair Lady. Samozřejmě nechyběly celý ten dlouhý den ani takové malé lahůdky, jako bylo třeba líčení dětí, veselá lidová tvořivost či krátká vystoupení herců ve vestibulu divadla.


- home page -