Nové turistické atrakce v Krušných horách
(4.10.2006)

V sousedním Marienbergu, Čechy doposavad navštěvovaném hlavně díky svému plaveckému areálu AquaMarien, byly letos otevřeny hned dvě lákávé turistické atrakce: Muzeum sasko-českého Krušnohoří a Koňský žentour na Rudolfově šachtě v městské části Lauta.

Moderně pojaté muzeum sídlí společně s městskou knihovnou a kavárnou v impozantní budově Bergmagazínu, dřívější sýpce, která se po rozsáhlé rekonstrucki proměnila v jedinečné centrum německo-české kultury. Stálá expozice muzea se věnuje životu a tradicím v Krušných horách, historii města Marienberg a politickým vztahům mezi Saskem a Čechami ve 20. století. Převážnou část textů si můžete přečíst i v češtině.

Nová atmosféra ve starých zdech čeká návštěvníky kavárny v přízemí Bergmagazínu, kterou lze i s přilehlou kuchyní pronajmout k soukromým akcím. Koňský žentour, věrná kopie historického těžebního zařízení, najdete u silnice B 174 vedoucí z Marienberbgu směrem na Chemnitz. Po prohlídce výstavy s hornickou tématikou Vás průvodce provede areálem žentouru se strojovnou a přebírací místností a odvážní se mohou vydat na prohlídku podzemní šachty. Ve středy (v období saských prázdnin) a o víkendech nabízíme také prohlídky se zapřazenými koňmi.

Neváhejte a přijeďte poznat sasko-české Krušnohoří do Marienbergu - Vaši sousedé se na Vás těší.

Leták (pdf, 295 KB)