CENU EUROREGIONU KRUŠNOHOŘÍ/ERZGEBIRGE ZA ROK 2022/2023 OBDRŽELY DVĚ VÝZNAMNÉ DÁMY

Dne 21.11. 2023 v rámci  slavnostního přeshraničního setkání obdržely CENU 2022/2023 paní JUDr. Markéta Meissnerová, generální konzulka ČR v Drážďanech , za její významný podíl na vytváření podmínek a dobrých vztahů v přeshraniční spolupráci, zejména za svůj lidský přístup a osobní angažovanost při podpoře iniciativy, kterou je obnova česko-saské historické trati Moldavská dráha/Teplický Semmering/Most-Freiberg a paní Dr. Claudie Eilenberger, za vytvoření bezplatné česko-německé cestovatelské aplikace Riesenburger Land, která mapuje kulturní krajinu v okolí měst Osek a Dorfchemnitz. https://riesenburger-land.de/
GRATULUJEME!
Cena byla letos předána již po 1️⃣4️⃣ a symbolicky byl vybrán Český granát , jehož těžba probíhá na území členské obce Podsedice. Granát byl označován jako „žhavý uhlík“, letošní cena je tak symbolem jiskry, které se daří zažehnávat další plameny česko-německé spolupráce.
DĚKUJEME všem, kteří se podílí na rozvoji našeho společného příhraničí!
Velké díky Horský areál Lesná za organizaci a zázemí!
Za podpory projektu z FMP: Krušnohorské spojení: Cena Euroregionu 2023. Tradice. Budoucnost. Spolupráce.
Podívejte se na video reportáže pořízené regionální televizí E-Deníky a Glück Auf TV-Kanal 9 Erzgebirge:

Facebook
Twitter
LinkedIn

JAZYK SOUSEDŮ OD ZAČÁTKU

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina!
Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO.
Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z JEDNÁNÍ SPRÁVNÍ RADY V MOSTĚ

Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.

PF 2024

Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci.
Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví!
Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.

PRVNÍ SETKÁVACÍ PŘESHRANIČNÍ PROJEKTY ZÍSKALY FINANČNÍ PODPORU

Dne 14.12. 2023 byly na 2. Lokálním řídícím výboru  Fondu malých projektů Euroregionu Erzgebirge  schváleny první 4 přeshraniční setkávací projekty, u nichž lze doložit počet účastníků a jsou financovány prostřednictvím jednotkovým nákladů s pevnou sazbou na osobu a den. Projekty budou podpořeny celkovou částkou 17 417,00 EUR

Poslední novinky

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina! Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO. Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.
Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.
Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci. Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví! Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.