Ceny Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge uděleny

Na společném jednání Rady Euroregionu Krušnohoří a Představenstva Euroregionu Erzgebirge 18. listopadu 2019 na zámku ve Freibergu byly uděleny dvě Ceny Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge za vynikající přeshraniční spolupráci. Získali ji Petr Červenka, starosta Meziboří, a Uwe Schulze, předseda sdružení Verein Denkmalpflege Weipert  e.V. z Bärensteinu. Společné grémium euroregionu ale projednalo na tomto svém předvánočním setkání také zprávy jednatelství v Mostě a Freibergu o činnosti za minulý rok, o zasedání členů Pracovní skupiny evropských euroregionů (AGEG) v Drážďanech, seznámilo se realizací Fondu malých projektů a s přípravou nového programu. Zajímavá byla prezentace města Freibergu, které si mohli účastníci po jednání prohlédnout a navštívit freiberský trh.  V neformálních rozhovorech se dosavadní dobré vztahy účastníků ještě více prohloubily.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.
Dne 26. dubna 2024 proběhla správní rada Euroregionu Krušnohoří, tentokrát formou videokonference. Na programu jednání bylo několik klíčových bodů, které byly projednány a diskutovány.