Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge schválil další tři projekty

Na zasedání Lokálního řídícího výboru Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge dne 2. prosince 2019 ve Freibergu byly schváleny tyto projekty: Učíme se vzájemně – přeshraniční spolupráce mladých hasičů Oelsnitzer Feuerwehrfreunde e.V.  a města Chodov, Hudba bez hranic partnerů Musikverein Neuwürschnitz a spolku Červení Panteři z.s. a projekt Virtual tour – Krušné hory partnerů Podkrušnohorské technické muzeum a město Marienberg. Projekt Prostřeno krušnohorsky – společný německo – český kulinářský stůl v lázeňském městě Oberwiesenthal schválen nebyl. Další dva sportovní projekty OreMountain – Zimní festival 2020 pro děti a mládež partnerů Kreissportbund Erzgebirge e.V. a Klub Krušných hor, z.s. a projekt Německo-český turnaj v ledním hokeji pro děti a mládež partnerů Kreissportbund Erzgebirge e.V. a Sport Most z.s. budou hodnoceny v oběžném řízení.

Jednání Lokálního řídícího výboru se zúčastnili zástupci MMR ČR Dr. Jiří Horáček a Ing. Karel Malát a za CRR Ing. Lenka Klognerová. Saskou stranu zastupovala Ywonne Schönlein ze správního orgánu.  Na jednání se také představila nová projektová manažerka na saské straně euroregionu Tereza Forker.

Fond malých projektů, který spravuje a administruje euroregion, je projektem v Kooperačním programu ČR-Sasko Interreg V-A a podporuje přeshraniční spolupráci Saska a ČR do roku 2020. Ročně měla každá strana euroregionu k dispozici průměrně 230 000 EUR. V současném programovém období zbývá na české straně již jen velmi omezené množství k rozdělování, více finančních prostředků zbývá na saské straně. O přidělení dotace rozhoduje společný česko – saský Lokální řídící výbor s celkovým počtem 16 hlasujících členů a 7 členů je s hlasem poradním. Projekty byly posouzeny v odborných komisích euroregionu a jejich názory byly ve všech případech zohledněny.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.