Členská společnost našeho euroregionu slaví 20 let své existence

Česko – německá obecně prospěšná společnost Energie se sídlem v Meziboří a Langenau byla založena 23. 3. 1998. V počátcích její činnosti jí pomohli němečtí partneři z tamějších chráněných dílen při založení podobné chráněné dílny pro postižené v Meziboří. Tato chráněná dílna neslouží pouze výrobním účelům, ale také jako terapie postiženým. Ředitel společnosti Milan Konečný ji řídí již 12 let. Kdo si vzpomíná na těžké začátky Energie, musí jeho práci vysoko ocenit. K chráněným dílnám přibylo ještě chráněné bydlení pro 61 osob přímo v objektu Energie a dalších 13 postižených osob bydlí v bytech, které pro ně Energie obstarala. Milan Konečný ale odchází v prosinci do důchodu. Náš euroregion se měl možnost o jeho angažované práci přesvědčit při jednání sociální komise přímo na místě ale i o tom, jak se zasloužil o prohloubení přeshraniční spolupráce. Ostatně i společný projekt s Langenau s názvem Najít přátele – překonat hranice o tom svědčí. Přejeme mu hodně pohody v zaslouženém důchodu.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.