Galerie Most PONS saskému umění

Jeden z nejvýznačnějších projektů, výstava saských umělců v GVU v Mostě si, vytýčil za úkol prezentovat současnou saskou výtvarnou tvorbou a přiblížit české veřejnosti její průřez. Slavnostně byla zahájena vernisáží v pátek 24. června 2016 s úvodními projevy ředitele galerie Petra Svobody, jednatelky německé části euroregionu Beaty Ebenhöh a předsedkyní komise pro kulturu a mládež Constanze Ulbricht. V mostecké galerii se prezentuje přes 50 předních saských umělců (malíři, sochaři, grafici). Výstava se zaměřuje se na prezentaci saské umělecké tvorby od 60. let po současnost s veškerou výrazovou rozmanitostí a výrazovými formami. Projekt podala německá část našeho euroregionu a partnerem je  Galerie výtvarných umění Most, jeden ze zakládajících členů euroregionu. Výstava potrvá do 27. 9. 2016 a její derniéra bude spojena s předáním Ceny Euroregionu Krušnohoří za vynikající přeshraniční spolupráci.  

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.