Historickou Hřebenovou cestu znovu objevují nadšenci ze spolku Krušnohorská hřebenovka

1. června 2019 založili Jan Bělohlávek, Radek Hrdlička a Radek Bělohlávek spolek Krušnohorská hřebenovka. Předcházel tomu nákup dobových map a průvodců, vytyčení trasy historické Hřebenové cesty v současných mapách a několik průzkumných výprav na místa, kde již cesty dávno nejsou vyznačené.

Následovalo rozdělení krušnohorské části Hřebenové cesty na denní úseky s ohledem na možnosti ubytování a maximální délku jednoho úseku 30 kilometrů.

Zájem o historii starých cest probudili ve členech spolku Milan „Pekky“ Bouška a Milan „Fred“ Pištěk se svojí Vyvezenou výstavou Historické dálkové turistické trasy. Více informací získáte na jejich stránkách: kammweg.cz a severnipolabi.cz.

Zdroj:
https://sever.rozhlas.cz/historickou-hrebenovou-cestu-znovu-objevuji-nadsenci-ze-spolku-krusnohorska-8352646?fbclid=IwAR0RopSDje_B9Ss3lR_uJPQIlUAjfv9UQv6NfFRk4XwB-_kDq6HJf5gv0_I

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.