Komise pro hospodářství a turistiku

Předsedové komise pro hospodářství a turistiku, Ing. Ivana Košanová a Mathias Lißke, se v Annabergu sešli na přípravném jednání komise, kterého se zúčastnil i jednatel Euroregionu Krušnohoří a významný člen komise Ing. František Titl. Společně připravili nejen další témata pro jednání komise, ale i náměty projektů, které budou v komisi představeny. Ing. Košanová seznámila své kolegy s projektovým návrhem, který by obě strany euroregionu seznámil s dopady 4. průmyslové revoluce na regionální úrovni a Ing. Titl je seznámil s návrhem ochrany vod v souvislosti s ukončenou důlní činností. Pro takový projekt navrhne Mathias Lißke vhodné německé partnery, protože na saské straně Krušnohoří byly již takové projekty realizovány. Komise pro hospodářství a turistiku nejen vysoce odborně posuzuje předkládané projekty, ale podílí se aktivně i na vytváření všech nových programových dokumentů v programu přeshraniční spolupráce a na tvorbě strategií. DSC_0004

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.