Krizový management

Komise pro krizový management Euroregionu Krušnohoří se sešla na svém prvním letošním jednání 8. února 2016 v sídle německé části euroregionu ve Freibergu. Po seznámení se s aktuálními informacemi o novém programu Interreg V-A a Fondu malých projektů její členové živě diskutovali o projektech v prioritní ose Podpora přizpůsobení se změně klimatu, předcházení rizikům a řízení rizik. Podle údajů ze Saské rozvojové banky (SAB) je již nyní zažádáno o více prostředků, než jich je v této prioritě k dispozici. Mnohé členské obce a další partneři euroregionu již proto ani projekty na vybavení moderní záchranářskou a hasičskou technikou nepodávají. Nicméně na Monitorovacím výboru v polovině března budou známy přesné údaje o čerpání prostředků. Projekty, které nebudou moci být podpořeny, mají ale ještě šanci jako náhradní projekty. V minulém období z ušetřených prostředků mohly být některé projekty poté přeci jen realizovány.

Ing. Konečná, finanční manažerka Euroregionu Krušnohoří představila tradiční projekt soutěže mladých hasičů. Soutěž mladých hasičů patří mezi nejúspěšnější akce Euroregionu Krušnohoří a účastní se jí vždy na 200 soutěžících a jejich vedoucích. Každá soutěž má svou inovaci a koná se střídavě na obou stranách euroregionu. Tentokrát je navržena obec Cítoliby u Loun. Proběhnout by měla koncem letošního června.

Ing. Čermák z Krajského úřadu Ústeckého kraje seznámil přítomné s postupem hlášení o mimořádných událostech a haváriích do Saska na základě požadavku komise z minulého jednání. Tehdy ho komise o tuto informaci požádala na základě havárie v Unipetrolu, kdy byla informovanost saské strany značně zpožděná. Vzhledem k tomu, že je oficiální informovanost saského partnera vedena přes Berlín, navrhuje komise iniciovat přímé spojení do Drážďan.

Příští zasedání komise se uskuteční při soutěži mladých hasičů euroregionu v Cítolibech

Jednání se zúčastnila navzdory nedávného úrazu jednatelka německé části Beate Ebenhöh.

Sdílejte článek na sítích...
Facebook
LinkedIn
X

Krizový management i mladí hasiči: Jirkov hostil jednání komise

Dne 3. března 2026 se na Městském úřadě v Jirkově uskutečnilo zasedání Komise pro krizový management Euroregion Krušnohoří – Erzgebirge. Jednání proběhlo za účasti členů české i saské části komise a zaměřilo se na aktuální otázky přeshraniční spolupráce v oblasti integrovaného záchranného systému.

Poslední novinky

Projekt re:demo: studenti přibližují žákům demokracii v česko-německém pohraničí

Projektové dny, které propojují mladé lidi z Česka a Německa a přibližují jim fungování demokracie, mají velký význam pro budoucnost našeho společného regionu. 

Sportovní komise: Sportovní hry dvou euroregionů se v roce 2026 uskuteční v Lounech

Dne 5. března 2026 se v Lounech uskutečnilo jednání sportovní komise dvou euroregionů – Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge a Euroregion Elbe/Labe. Hlavním tématem setkání byly přípravy Sportovních her dvou euroregionů 2026, které se příští rok uskuteční právě v Lounech.

Krizový management i mladí hasiči: Jirkov hostil jednání komise

Dne 3. března 2026 se na Městském úřadě v Jirkově uskutečnilo zasedání Komise pro krizový management Euroregion Krušnohoří – Erzgebirge. Jednání proběhlo za účasti členů české i saské části komise a zaměřilo se na aktuální otázky přeshraniční spolupráce v oblasti integrovaného záchranného systému.