Mezinárodní konference Kachle a kachlová kamna

V přednáškovém sále mosteckém muzea se uskutečnila ve dnech 19. a 20. dubna 2018 mezinárodní konference Kachle a kachlová kamna, podpořená z Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří. Kromě saských účastníků přijelo velké množství hostů i z jiných zemí – ze Švýcarska, Chorvatska, Polska, Hesenska. Projekt podal Ústecký kraj a nejvíce se o jeho realizaci zasloužil Dr. Adam Šrejbr, vedoucí Odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Ústeckého kraje, aktivní člen komise pro muzea a kulturní památky Euroregionu Krušnohoří. Na programu byla celá řada odborných přednášek a po jejich ukončení následovala komentovaná prohlídka expozic mosteckého muzea. O přednášky byl velký zájem, místa v sále byla zcela obsazená. Projekt navázal na výstavu kachlových kamen, která byla rovněž v mosteckém muzeu slavnostně zahájena v 30. listopadu minulého roku.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.