Muzea a kulturní památky

Komise pro muzea kulturní památky se sešla 30. května 2016 tentokrát ve freiberském muzeu. Představil se zde nový předseda její české části, Mgr. Michal Soukup, nový ředitel Oblastního muzea v Mostě, který zde již také komisi seznámil s náměty její další práce. Po podrobných informacích o novém programu, především o Fondu malých projektů, se členové komise podrobně zabývali náměty projektů, které by chtěli v tomto dotačním období prosadit. Inspirací pedagogicko-muzeálních projektů se stalo žatecké muzeum, kde komise posledně jednala. V současné době je v přípravě podobně zaměřený záměr muzeí v Mostě a Olbernhau. Kastelánka zámku v Krásném dvoře, Mgr. Michala Hofmanová pro náměty společné prezentace získala saské partnery a Ing. Děd, ředitel chomutovského muzea, představil další náměty velkých projektů a prezentoval dosavadní úspěšné projekty s Annabergem. Při té příležitosti předal předsedovi německé části komise Dr. Ulrichu Thielemu jeden z výsledků předchozích projektů, knihu Josef Opitz. Zámek Schlettau připravuje rekonstrukci parku, hledá na české straně partnera. Bohužel spolupráce s Mostem nevyšla, protože v ní šlo o jinou prioritní osu. Členové komise se dozvěděli smutnou zprávu, že její dlouholetý člen, Manfred Drechsel ze Schlettau, zemřel. Na komisi se představil jeho nástupce, Christian Lieberwirth. Závěr komise byl ve znamení podrobné a vysoce profesionální exkurze ve freiberském muzeu, které se ujal jeho ředitel Dr. Ulrich Thiel. Náročný výklad perfektně tlumočila Andrea Karlovská z městského úřadu v Jirkově.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.