OHK Most představila střední školy na tradičním veletrhu

Okresní hospodářská komora Most ve spolupráci s ÚP ČR, krajskou pobočkou v Ústí nad Labem, kontaktním pracovištěm Most, opět uspořádala, pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, veletrh středního vzdělávání SOKRATES.

Generálním partnerem letošního již 16. ročníku je společnost ČEZ Energetické produkty, hlavními partnery jsou Statutární město Most a akciové společnosti Vršanská uhelná a  Severní energetická. Zahraničním partnerem je průmyslová a obchodní komora v Chemnitz. Dalšími partnery jsou JAPEK a SOŠ gastronomie a služeb v Mostě.

Veletrhy SOKRATES jsou již dlouholetou tradicí a nedílnou součástí aktivit OHK Most pro oblast regionálního vzdělávání. Letošního 16. ročníku se svými zástupci na jednotlivých stáncích zúčastnilo 27 škol nejen z našeho regionu. Počet návštěvníků bylo více jak 2000.

V rámci tohoto veletrhu proběhlo u netradičního trojúhelníkového stolu diskuzní fórum mezi podnikateli, zástupci vzdělávacích institucí, státní správou a samosprávou, které mělo kromě výměny názorů na problematiku vzdělávání i nastavit pravidla pro budoucí systémové diskuze na toto téma.

Úřad OHK Most

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.