Projekt „Setkání volnočasových aktivit“

Začátkem března uspořádal Dům dětí a mládeže workshop pod názvem Setkání volnočasových aktivit. Workshop proběhl ve spolupráci s partnerským městem Postoloprt Wolkensteinem. První část patřila tanečníkům, kde lektorkou byla p. Stehlíková, vedoucí Taneční školy Luna, Lenka Jungungová a Kristýna Zemanová. Účastníci si vyzkoušeli malou taneční sestavu a předali si zkušenosti při vedení dětí a  nových tanečních směrů. Druhá část patřila kreativní dílničce, kde si děti pod vedení pedagogických pracovnic DDM Postoloprty vyráběly náušničky, ozdoby do vlasů a zrcátka Z Wolkensteinu přijelo 43 členů tanečního sdružení od šesti do 27 let se sedmi ukázkami. Své vystoupení předvedli jako hosté na taneční soutěži a sklidilo velký úspěch.  Během dne bylo zprostředkováno setkání učitelek z MŠ Postoloprty a paní ředitelky Silke Kirschz  z Wolkensteina, kde si pedagogové vyměnili zkušenosti z práce s dětmi v předškolním zařízení. Po  samotné soutěži pak proběhla živá debata a předběžně padla dohoda, že by tato soutěž mohla být v příštím roce mezinárodní. Celý projekt naplnil svůj cíl. Byly učiněny první kroky k těsnější spolupráci a již nyní se rýsují další projekty.

Projekt „Setkání volnočasových aktivit“ byl podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj EU, z Fondu malých projektů euroregionu.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.