Sasko je připravené pomoci Ústeckému kraji s péčí o pacienty s těžkým průběhem covidu-19

Ústecký kraj už má zamluvené tři hotely pro pacienty s lehčím průběhem nemoci covid-19. Mají sloužit jako záloha po naplnění nemocnic v kraji. V případě nedostatku akutních lůžek je připravené kraji pomoci i sousední Sasko.

Sasko nabídlo kraji výpomoc s hospitalizací pacientů ve vážném stavu na tzv. akutních lůžkách.

„Máme určitou nabídku ze saské strany, že by mohli být naši pacienti umístěni v nemocnicích na akutních lůžkách, pokud by se tam samozřejmě situace výrazně nezhoršila. Momentálně je tam ale situace mnohem lepší než u nás. Podle prvních jednání, pokud by k tomu došlo, tak by byla pravděpodobně péče částečně hrazena našimi zdravotními pojišťovnami a částečně saskou vládou,“ informoval hejtman Oldřich Bubeníček z KSČM.

Pokud by se naplnila lůžka v nemocnicích v regionu, má kraj zajištěné i tři hotely, kam by se přesunuli pacienti s mírnějším průběhem nákazy coronavirem.

„Jedno zařízení je v Teplicích, druhé v Mostě, další v Chomutově. Podmínkou těchto zařízení bylo minimálně 100 lůžek, aby tam byla prádelna a aby tam byla zajištěna možnost stravování, tedy aby tam byla kuchyň,“ doplnil Bubeníček.

V pohotovosti je zároveň bývalý zámek v Hliňanech na Ústecku, kde by měli být v karanténě lidé bez domova. V posledních dnech tam měla charita jednu klientku.

Zdroj:https://sever.rozhlas.cz/sasko-je-pripravene-pomoci-usteckemu-kraji-s-peci-o-pacienty-s-tezkym-prubehem-8340354?fbclid=IwAR18Tvb4cxIs_s1IuA1vKI_XBNW89SQEjZQGHTgdci312tE84hYZN4WxFb0

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VIDEOKONFERENČNÍ SPRÁVNÍ RADY

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně. Přinášíme vám nejdůležitější informace, které byly v rámci jednání projednány: Euroregion byl

Poslední novinky

Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.