Sasko je připravené pomoci Ústeckému kraji s péčí o pacienty s těžkým průběhem covidu-19

Ústecký kraj už má zamluvené tři hotely pro pacienty s lehčím průběhem nemoci covid-19. Mají sloužit jako záloha po naplnění nemocnic v kraji. V případě nedostatku akutních lůžek je připravené kraji pomoci i sousední Sasko.

Sasko nabídlo kraji výpomoc s hospitalizací pacientů ve vážném stavu na tzv. akutních lůžkách.

„Máme určitou nabídku ze saské strany, že by mohli být naši pacienti umístěni v nemocnicích na akutních lůžkách, pokud by se tam samozřejmě situace výrazně nezhoršila. Momentálně je tam ale situace mnohem lepší než u nás. Podle prvních jednání, pokud by k tomu došlo, tak by byla pravděpodobně péče částečně hrazena našimi zdravotními pojišťovnami a částečně saskou vládou,“ informoval hejtman Oldřich Bubeníček z KSČM.

Pokud by se naplnila lůžka v nemocnicích v regionu, má kraj zajištěné i tři hotely, kam by se přesunuli pacienti s mírnějším průběhem nákazy coronavirem.

„Jedno zařízení je v Teplicích, druhé v Mostě, další v Chomutově. Podmínkou těchto zařízení bylo minimálně 100 lůžek, aby tam byla prádelna a aby tam byla zajištěna možnost stravování, tedy aby tam byla kuchyň,“ doplnil Bubeníček.

V pohotovosti je zároveň bývalý zámek v Hliňanech na Ústecku, kde by měli být v karanténě lidé bez domova. V posledních dnech tam měla charita jednu klientku.

Zdroj:https://sever.rozhlas.cz/sasko-je-pripravene-pomoci-usteckemu-kraji-s-peci-o-pacienty-s-tezkym-prubehem-8340354?fbclid=IwAR18Tvb4cxIs_s1IuA1vKI_XBNW89SQEjZQGHTgdci312tE84hYZN4WxFb0

Facebook
Twitter
LinkedIn

JAZYK SOUSEDŮ OD ZAČÁTKU

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina!
Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO.
Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z JEDNÁNÍ SPRÁVNÍ RADY V MOSTĚ

Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.

PF 2024

Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci.
Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví!
Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.

PRVNÍ SETKÁVACÍ PŘESHRANIČNÍ PROJEKTY ZÍSKALY FINANČNÍ PODPORU

Dne 14.12. 2023 byly na 2. Lokálním řídícím výboru  Fondu malých projektů Euroregionu Erzgebirge  schváleny první 4 přeshraniční setkávací projekty, u nichž lze doložit počet účastníků a jsou financovány prostřednictvím jednotkovým nákladů s pevnou sazbou na osobu a den. Projekty budou podpořeny celkovou částkou 17 417,00 EUR

Poslední novinky

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina! Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO. Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.
Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.
Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci. Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví! Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.