SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ NOVÉ SCÉNY DIVADLA BURATTINO VE STOLLBERGU

Divadlo pro děti a mládež Burattino ve Stollbergu oslavilo 60 let od svého vzniku a svou scénu přesunulo do Areálu Stalburc/Hoheneck https://www.areal-hoheneck.de/ , které sloužilo v minulosti jako vazební zařízení pro politické vězeňkyně ve východním Německu. Divadlo Burattino  dává především dětem a mládeži možnost hrát divadlo ve svém volném čase.
Dne 3.9. 2023 jsme se zúčastnili slavnostní premiéry pohádky Král Drozdí brada https://www.kindertheater-burattino.de/spielplan.php?id=1561 s Divadlem rozmanitostí a Městským divadlem v Mostě. Divadla v rámci přeshraniční spolupráce plánují výměnu 🇨🇿🇩🇪dětských divadelních představení.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.
Dne 26. dubna 2024 proběhla správní rada Euroregionu Krušnohoří, tentokrát formou videokonference. Na programu jednání bylo několik klíčových bodů, které byly projednány a diskutovány.