SPORTOVNÍ KOMISE PROJEDNALA SPORTOVNÍ PROJEKTOVÉ ZÁMĚRY

Jako první po letních prázdninách odstartovala svou činnost Sportovní komise Euroregiou Erzgebirge e.V. a Euroregion Krušnohoří dne 7.9. 2023 v klubových prostorách klubu pro soutěžní lukostřelbu https://sv1862schoenerstadt.de/.Protože Fond malých projektů bude vyhlašovat první výzvy v 4. Q 2023, soustředila se komise především na informace o Programu “Interreg Sasko — Česká republika” 2021–2027 v projektech spolupráce z Fondu malých projektů, které podpoří další rozvoj sasko-českého pohraničí mezi kluby a institucemi prostřednictvím přeshraničních akcí, zejména sportovních, zaměřených na všechny věkové skupiny. U malých projektů činí podpora až 80 % celkových nákladů s maximálně možnou mírou dotace 2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣€.

Bližší informace zveřejníme na konci měsíce září na www.euroreg.cz

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.
Dne 26. dubna 2024 proběhla správní rada Euroregionu Krušnohoří, tentokrát formou videokonference. Na programu jednání bylo několik klíčových bodů, které byly projednány a diskutovány.