Společná slavnost partnerských měst

Nedávno uzavřené partnerství Obrnic a Stollbergu pokračuje nyní již i díky Fondu malých projektů v programu Interreg V-A. Na starém fotbalovém hřišti v Obrnicích připravila obě města v sobotu 3. září 2016 bohatý společný program. Kromě četných českých umělců a jednoho italského, vystoupila Stadtkapelle, městská kapela ze Stollbergu, která měla zaslouženě velký ohlas. Společná slavnost obou partnerských měst ovšem není jedinou aktivitou. Následovat budou vzájemné exkurze pedagogických pracovníků,  výstavy dětských výtvarných prací a v neposlední řadě odborná konference o začleňování minorit do společnosti, kde právě Obrnice mohou nabídnout samosprávě Stollbergu cenné zkušenosti.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.