Společné projekty

Na pozvání představitelů města Marienberg a místních hornických spolků Bergknappschaft Marienberg a Bergbrüderschaft Pobershau se  v neděli 21. 8. 2016 uskutečnila prezentace realizovaných společných projektů Mostu a Marienbergu v Pobershau, které je  místní částí Marienbergu, a byly zde představeny další projektové záměry. Za českou stranu se zúčastnila delegace mosteckých horníků, města Mostu a Euroregionu Krušnohoří, z Marienbergu se zúčastnili zástupci města a místních hornických spolků. Na turistické stezce údolím řeky Schwarze Pockau si společně prohlédli vodní přiváděcí kanál, staré šachty sloužící jako turistické atrakce, a poté areál Rudolfovy šachty s obnoveným koňským žentourem. Na jednání ve společenské budově byly zhodnoceny dosavadní projekty a podrobně byl projednán záměr velkého projektu obnovy hornických památek v obou městech. Po prohlídce následovalo hudební vystoupení hornické kapely z Pobershau.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.