Sport

Sportovní hry dvou euroregionů, Krušnohoří/Erzgebirge a Elbe/Labe, budou 13. září 2019 v Mittweidě. Rozhodly o tom sportovní komise obou těchto euroregionů na společném jednání 20. listopadu 2018 právě v tomto saském městě.  Členy komisí přivítal starosta Mittweidy Ralf Schreiber a celé jednání natáčela saská regionální televize. Konstruktivní zasedání řídil předseda sportovní komise Euroregionu Erzgebirge Dietmar Bastian, který převezme za své zásluhy o rozvoj přeshraniční spolupráce 29. listopadu v Mostě Cenu Euroregionu Krušnohoří. Komise pozitivně zhodnotily euroregionální sportovní hry v Lovosicích 2018, nejen jejich výbornou organizaci, ale především jejich pozitivní ohlas na veřejnosti. Kladně lidé hodnotí především to, že v nich nebojují Češi proti Němcům, ale euroregion proti euroregionu. Zástupci Mittweidy navrhli předběžný program her 2019, který byl schválen a detailní program obě komise připraví na svém jednání v březnu 2019. Jedná se zatím o kopanou, volejbal, lehkou atletiku a házenou. Prezentovat se budou ale i další sporty. Na závěr členové komise navštívili sportovní areál.

  Patnáctitisícové město Mittweida patří od okresní reformy v Sasku 2008 do našeho euroregionu, připojilo se tak k hraničním okresům a rozvíjí přeshraniční spolupráci především se svým partnerským městem Českou Lípou. Pro sportovní hry je velmi dobře a moderně vybaveno, má vynikající sportovní organizaci a takové centrální uspořádání, které umožňuje realizovat všechny čtyři plánované sporty na jednom místě. Celý sportovní areál prošel nedávno důkladnou rekonstrukcí a jeho provoz financuje město.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.