Sportovní Postoloprty

Účast německé výpravy na republikovém finále OVOV v Brně

 Naše škola, Europäische Oberschule Hartmannsdorf, v loňském roce započala spolupráci se Základní školou Postoloprty. K našim prvním společným aktivitám patřily vzájemné hospitace učitelů a účast německých žáků na Velikonoční laťce – tradičních závodech ve skoku vysokém pořádaných postoloprtskou základní školou.

Byla to také Základní škola Postoloprty, která nám jako hostům zprostředkovala účast na republikovém finále OVOV v Brně. Díky úžasné spolupráci s Mgr. Monikou Schubertovou jsme měli tu čest vyslat tým osmi sportovců z naší školy společně se dvěma učiteli na dvoudenní klání do Brna, aby tam změřili své síly s ostatními.

Celá akce byl obrovský zážitek pro nás pro všechny: Nádherný stadion, krásné ubytování, napínavé závodění, ale hlavě úžasná fair-play atmosféra, o kterou se postarali desítky zapálených sportovců. Osobité kouzlo celé akci dodala účast významných profesionálů ze světa českého vrcholového sportu. „Třešničkou na dortu“ bylo pro naše žáky urputně vybojované druhé místo mezi hostujícími týmy, na které byli všichni náramně hrdí.

Kromě velikého poháru a krásných medailí si naši žáci odvezli domů cenné zkušenosti, nezapomenutelné zážitky, ale také předsevzetí, že na svých dovednostech budou dál pracovat, trénovat a neustále se zlepšovat. Věříme, že jim sportovní nadšení dlouhá léta vydrží a že jím „nakazí“ i své kamarády a okolí.

Ještě jednou bychom chtěli moc poděkovat všem organizátorům, pomocníkům a zapáleným sportovcům, díky kterým jsme si celou akci tak moc užili, a také Monice Schubertové, která odvádí neuvěřitelnou pedagogickou práci a motivuje děti úžasným způsobem k nejrůznějším aktivitám.

Tereza Fankhänel

ZŠ Postoloprty vybojovala 1. místo na republikovém finále v Brně

Letos poprvé se vrchol disciplín Odznaku všestrannosti olympijských vítězů přesunul z Prahy do Brna. Republikové finále bylo opět kvalitně připraveno a my mohli být jeho součástí potom, co se náš žák Petr Něměc nominoval z krajského kola v Chomutově. Tato akce je každoročně plánována od čtvrtka do soboty. První den po příjezdu se trénuje do pozdních hodin nástup a další dva dny se po slavnostním zahájení plní deset disciplín. Vždy pět v jednom dni. I letos s akcí pomáhala Policie ČR, která zaručovala bezpečnost a dohled nad sportovci, Armáda ČR, která byla po celé dva dny rozhodčími, a v neposlední řadě nechyběli olympionici. Šárka Kašpárková jako patron projektu, Kateřina Kudějová, Michaela Hrubá, Jan Kuf a spousty dalších významných osobností našeho sportu. Nedílnou součástí akce byla i vesnička inspirovaná letní Lipno – Rio vesničkou, ve které si děti vyzkoušely řadu sportů, závodily a dostávaly různé odměny, včetně tetování s olympijskou tématikou. Byly to tři dny plné zážitků a děti si je vždy náležitě užijí. V celorepublikovém zápolení si Petr Němec přivezl 34. místo a jeho nejlepším výkon byl běh na 1000 m, který vyhrál. Zkušenosti na akci sbírali i další dva žáci Tereza Mezerová a Ondřej Panovský, kteří byli donominování za výborné výsledky a snahu během celého roku. Letos se do soutěže učitelů přihlásila i Mgr. Monika Schubertová, která tento závod ovládla a se ziskem necelých sedmitisíc bodů přiváží k nám do školy velký pohár.

„Je škoda, že tento projekt je v očích dětí málo oblíben. Vždy se ve třídě najdou maximálně dva žáci, kteří mají zájem a trénují po celý školní rok. Přitom akce ČOV – sazka olympijský víceboj, odznak všestrannosti, Česko sportuje – jsou pro děti výborné. Nejen, že mohou objevit sport, které je pro ně vhodný a porovnají se s vrstevníky, ale především najdou spousty kamarádů, odvezou si zážitky a setkají se s olympioniky, kteří letos tak moc pomáhají s projekty a jsou přítomní na všech sportovních akcích.

Letos otevřeme na ZŠ kroužek OVOV a pokusíme se dostat na RF 2017 v hojnějším počtu. Proto pokud jste doteď váhali, tak dorazte a buďte součástí týmu, protože všichni jsme jeden tým.“

Za ZŠ Postoloprty Mgr. Monika Schubertová

Facebook
Twitter
LinkedIn

JAZYK SOUSEDŮ OD ZAČÁTKU

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina!
Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO.
Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z JEDNÁNÍ SPRÁVNÍ RADY V MOSTĚ

Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.

PF 2024

Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci.
Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví!
Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.

PRVNÍ SETKÁVACÍ PŘESHRANIČNÍ PROJEKTY ZÍSKALY FINANČNÍ PODPORU

Dne 14.12. 2023 byly na 2. Lokálním řídícím výboru  Fondu malých projektů Euroregionu Erzgebirge  schváleny první 4 přeshraniční setkávací projekty, u nichž lze doložit počet účastníků a jsou financovány prostřednictvím jednotkovým nákladů s pevnou sazbou na osobu a den. Projekty budou podpořeny celkovou částkou 17 417,00 EUR

Poslední novinky

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina! Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO. Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.
Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.
Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci. Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví! Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.