Senioři

Tradiční partnerství seniorů Bíliny a Dippoldiswalde bylo letos podpořeno projektem „Partnerství bez bariér věku i národnosti“ ve Fondu malých projektů programu Interreg V-A. V Bílině se 10. října 2016 na slavnostním zahájení a zahajovacím workshopu sešli němečtí senioři, zástupci města Dippoldiswalde, zástupci českých seniorů a zástupci města Bíliny. Přítomnost německých účastníků byla značná, protože do Bíliny jich přijel plný autobus. Město Bílina pro setkání připravila velmi dobré podmínky. Zástupci klubu důchodců a místostarostka Bíliny Veronika Horová workshop uvedli, za německou stranu vystoupili zástupci seniorů i města Dippoldiswalde. Ti vyjádřili přání, aby se podobných setkání příště zúčastnila také mládež. Poděkování za dobrou organizaci workshopu  si zaslouží místostarostky Bíliny, Mgr. Zuzana Bařtipánová a Mgr. Veronika Horová. Průběh workshopu pokračoval v neformálních rozhovorech ve veselé a přátelské náladě a přispěl tak k prohloubení dosavadní spolupráce seniorů obou měst. Setkání seniorů pokračovalo turnajem v pétanque, následovala exkurze do přesunutého kostela v Mostě, oseckého kláštera, elektrárny v Ledvicích a workshopem v klubu důchodců.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.