VE FONDU MALÝCH PROJEKTŮ EUROREGIONU ERZGEBIRGE BYLO SCHVÁLENO DALŠÍCH OSM PŘESHRANIČNÍCH PROJEKTŮ

Dne 18. září 2024 se ve Freibergu uskutečnilo 5. zasedání Lokálního řídícího výboru Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge. Na tomto zasedání bylo schváleno celkem osm přeshraničních projektů s celkovou dotací ve výši 60 476,80 EUR.
Schválené projekty obsahují aktivity  podporující přeshraniční spolupráci mezi Českou republikou a Saskem. Setkávací projekty se zaměřují na různé oblasti, jako jsou kultura, umění, vzdělávání, hasičská spolupráce a ochrana klimatu.
Poprvé byl předložen a schválen projekt s návrhovým rozpočtem (draw budget). Pro tyto setkávací projekty se pomocí návrhu rozpočtu (sestavení rozpočtu nákladů) vypočítají individuální jednorázové částky.

Schváleny byly tyto projekty:

  • Sociální fotografie“ – pilotní iniciativa partnerů KUNSTgraben z Marienbergu a MY Litvínov. Projekt se zaměřuje na teorii a praxi sociální fotografie, přičemž zahrnuje i exkurzi do severočeských hnědouhelných dolů.
  • Přátelství bez hranic“ – setkávání a vzájemné poznávání obyvatel v příhraniční oblasti  při kulturních, tradičních a sportovních příležitostech obce Nová Ves v Horách a Gemeinde Deutschneudorf. V rámci tohoto projektu se plánuje setkání rodáků z příhraničních oblastí.
  • Saské mlýny – inspirace pro Lom“ – zprostředkování znalostí, jak praktických, tak teoretických v oblasti praktického využití technických památek mezi  městem Lom a Gemeinde Rechenberg-Bienenmühle.
  • Varhany pomáhají varhanám“ – projekt propojuje obec Blatno a spolek Förderverein Zacharias-Hildebrandt-Orgel Lengefeld e.V. Cílem je osvětlit historii barokních varhan v regionu a podpořit jejich restaurování skrze dvě plánované kulturní akce.
  • Setkání s přáteli“ – projekt si klade za cíl spojit žáky z Hainichenu a Úštěku, aby si díky sportovním hrám a společným aktivitám vytvořili přátelské vztahy a zůstali v kontaktu i po této události. Město Hainichen navazuje na úspěšnou obnovu partnerství  zaměřenou na výměnu žáků místních škol.
  • Školicí víkend pro sbory dobrovolných hasičů“ – cílem projektu je posílit spolupráci mezi hasiči z měst Oelsnitz a Chodov a prostřednictvím teoretických a praktických cvičení zlepšit zásahové kompetence kolegů.
  • Vánoční akce Vejprty – Bärenstein v roce 2024“ – kulturně společenské akce zaměřené na poznávání vánočních zvyků a tradic ve  měst Vejprty a Gemeinde Bärenstein.
  • Školní projekt ‚Klima se koná – i ve městě‚“ – vzdělávací projekt o klimatu kombinuje vzdělávání o světovém dědictví s udržitelným rozvojem. Workshopy budou realizovat Gymnázium v Marienbergu a Montanregion Krušné hory – Erzgebirge.
    ⇓Tabulka ke stažení

Schválené projekty přispějí k dalšímu prohlubování česko-německých vztahů v příhraničním regionu a podpoří rozvoj společných aktivit v různých oblastech společenského života.
Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge tak nadále úspěšně pokračuje v naplňování své mise podpory přeshraniční spolupráce a vzájemného porozumění mezi obyvateli českého a německého příhraničí pomocí Fondu malých projektů v rámci projektu FOND MALÝCH PROJEKTŮ EUROREGIONU KRUŠNOHOŘÍ/ERZGEBIRGE programu INTERREG Česko-Sasko, financované EU.

Sdílejte článek na sítích...
Facebook
LinkedIn
X

KULTURNÍ KOMISE JEDNALA V JIRKOVĚ

Kulturní komise Euroregionu Krušnohoří se sešla v pondělí 10. února 2025 v DDM Paraplíčko v Jirkově. Jednání řídil PhDr. Václav Hofmann a účastníky přivítala starostka města Jirkova Dana Havlátková Jurštaková spolu s ředitelkou DDM Paraplíčko Ing. Alexandrou Zdeňkovou, která členy komise seznámila s provozem zařízení během krátké exkurze.

JEDNÁNÍ SPRÁVNÍ RADY EUROREGIONU KRUŠNOHOŘÍ V MOSTĚ

Dne 31. ledna 2025 se v Mostě uskutečnilo jednání správní rady Euroregionu Krušnohoří. Setkání zahájil předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka, který přivítal přítomné členy rady a konstatoval, že jednání je usnášeníschopné. Hostem jednání byla náměstkyně primátora města Mostu Ing. Markéta Stará, která informovala o aktuálním dění ve městě.

PF 2025

Přejeme Vám všem krásné Vánoce plné nezapomenutelných okamžiků a v roce 2025 jen to nejlepší!
Děkujeme za vaší podporu a těšíme se na spolupráci a nové projekty. Euroregion Krušnohoří

CHKO KRUŠNÉ HORY: HLAVNÍ TÉMA KOMISE PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Dne 5. prosince 2024 se na Krajském úřadě Ústeckého kraje uskutečnilo jednání Komise pro životní prostředí a územní plánování. Pod vedením předsedkyně Ing. Ireny Jeřábkové se diskutovalo hlavní téma komise  a to příprava Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Krušné hory.

Poslední novinky

LOKÁLNÍ ŘÍDÍCÍ VÝBOR SCHVÁLIL DALŠÍ PROJEKTY PŘESHRANIČNÍ SPOLUPRÁCE

Dne 4. března 2025 se v sídle Euroregionu Erzgebirge ve Freibergu uskutečnilo zasedání 7. Lokálního řídícího výboru. Výbor projednal celkem 16 projektů zaměřených na přeshraniční spolupráci mezi Českou republikou a Saskem.

KULTURNÍ KOMISE JEDNALA V JIRKOVĚ

Kulturní komise Euroregionu Krušnohoří se sešla v pondělí 10. února 2025 v DDM Paraplíčko v Jirkově. Jednání řídil PhDr. Václav Hofmann a účastníky přivítala starostka města Jirkova Dana Havlátková Jurštaková spolu s ředitelkou DDM Paraplíčko Ing. Alexandrou Zdeňkovou, která členy komise seznámila s provozem zařízení během krátké exkurze.

JEDNÁNÍ SPRÁVNÍ RADY EUROREGIONU KRUŠNOHOŘÍ V MOSTĚ

Dne 31. ledna 2025 se v Mostě uskutečnilo jednání správní rady Euroregionu Krušnohoří. Setkání zahájil předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka, který přivítal přítomné členy rady a konstatoval, že jednání je usnášeníschopné. Hostem jednání byla náměstkyně primátora města Mostu Ing. Markéta Stará, která informovala o aktuálním dění ve městě.