Atraktivní Krušné hory bez ocenění saské strany

Sdružení SPO-NA (OHK Most, Euroregion Krušnohoří, Destinační agentura Krušnohoří, Hospodářská a sociální rada okresu Most) uděluje každoročně cenu Krušnohorská NEJ. V anketě na internetu lidé hlasují o nejlepší, inovativní projekt v rozvoji turismu v Krušných horách. V minulém roce toto ocenění obdrželo Thermalium Teplice. Snahou organizátorů bylo od počátku zapojit do soutěže saskou stranu, od které se očekávalo jen to, aby dodala do společného vyhodnocení svůj atraktivní inovativní projekt. Mohli jsme tak mít možnost seznámit se na společné prezentaci třeba také i s dalšími úspěšnými saskými atraktivními projekty v turismu. Německý partner v této oblasti, Krušnohorský turistický svaz (Tourismusverband Erzgebirge e.V.), se bohužel této prezentace nezúčastní. Je to škoda, mohlo to by zajímavé srovnání. A to hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček zajistil pro saského partnera dokonce již i speciální cenu. Chybí zprostředkovatelská aktivita, kterou na saské straně tak skvěle zvládala bývalá jednatelka německé části euroregionu Beate Ebenhöh.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.