Diskuzní fórum sociální komise

Členové naší česko-saské sociální komise si v diskuzním virtuálním fóru dne 21.6.2021vyměnili zkušenosti s tím, jaké dopady měla pandemie covidu v sociální oblasti. Hlavním a společným cílem bylo ochránit nejzranitelnější skupinu obyvatel, především seniory a osoby se zdravotním postižením, ale také osoby samostatně žijící, osoby bez domova a klienty azylových domů. Důležitá byla i podpora rodin s dětmi při distanční výuce. Diskuze se zaměřila také na téma dobrovolnictví, které se rozvinulo především při vyhlášení nouzového stavu a komise si jej zvolila jako další téma společného jednání.
Děkujeme všem členům za jednání v přátelském duchu, za náměty a příspěvky.
Na příští jednání komise nás pozvala německá strana do Freibergu dne 8.9.2021 a kromě tématu dobrovolnictví se budeme zabývat problematikou potravinových bank. Velice se těšíme na osobní setkání.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.