Dopravní komise

Jednání této důležité komise se tentokrát konalo v sídle německé části euroregionu ve Freibergu. Kromě informací o realizaci programu Interreg V-A a Fondu malých projektů byly důležitými body jednání připravovaná dopravní konference a aktuální dopravní situace v euroregionu. Dopravní konferenci připravuje komise s OHK Most a Chemnitz, žadatelem je mostecká komora. Dopravní komise v přípravě programu této konference preferuje problematiku řidičských průkazů, společné školení profesionálních řidičů a návrh autobusového a vlakového spojení podobně, jako je to v sousedním Euroregionu Egrensis. S velkým zájmem si vyslechli členové komise informace radního Ústeckého kraje pro dopravu Jaroslava Komínka o dostavbě dálnice D8 z Prahy do Drážďan, a také dálnice D7 Praha – Chomutov – Chemnitz. Německá strana bude iniciovat, aby právě tato dálnice měla pokračování i na saské straně. Komise vyjádřila také uspokojení s novými přeshraničními autobusovými linkami. O problematice železniční dopravy podal informace nový člen české části komise, Ing. Vladimír Štochl, zástupce Generálního ředitelství společnosti České dráhy.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.