Dopravní komise

Jednání této důležité komise se tentokrát konalo v sídle německé části euroregionu ve Freibergu. Kromě informací o realizaci programu Interreg V-A a Fondu malých projektů byly důležitými body jednání připravovaná dopravní konference a aktuální dopravní situace v euroregionu. Dopravní konferenci připravuje komise s OHK Most a Chemnitz, žadatelem je mostecká komora. Dopravní komise v přípravě programu této konference preferuje problematiku řidičských průkazů, společné školení profesionálních řidičů a návrh autobusového a vlakového spojení podobně, jako je to v sousedním Euroregionu Egrensis. S velkým zájmem si vyslechli členové komise informace radního Ústeckého kraje pro dopravu Jaroslava Komínka o dostavbě dálnice D8 z Prahy do Drážďan, a také dálnice D7 Praha – Chomutov – Chemnitz. Německá strana bude iniciovat, aby právě tato dálnice měla pokračování i na saské straně. Komise vyjádřila také uspokojení s novými přeshraničními autobusovými linkami. O problematice železniční dopravy podal informace nový člen české části komise, Ing. Vladimír Štochl, zástupce Generálního ředitelství společnosti České dráhy.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.
Dne 26. dubna 2024 proběhla správní rada Euroregionu Krušnohoří, tentokrát formou videokonference. Na programu jednání bylo několik klíčových bodů, které byly projednány a diskutovány.