Euroregion Krušnohoří – kultura a mládež

Komise pro mládež a kulturu se sešla na svém prvním jednání v letošním roce 12. února v Městském divadle v Mostě a zúčastnil se ho jako host předseda Euroregionu Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, který má o práci všech komisí velký zájem. Komise v úvodu zhodnotila své úspěšné letošní projekty, především tradiční adventní koncert celého euroregionu ve Freibergu, hudební cestu Krušnohořím Lieder Tour na hranici Vejprty-Bärenstein, dobovou inscenaci k významné osobnosti Krušnohoří Heinrichu Trebrovi. Cena Euroregionu Krušnohoří za vynikající přeshraniční spolupráci, kterou komise organizuje, byla slavnostně předána 28. 11. 2019 a komise se shodla na termínu podávání návrhů na její udělování vždy do 15. září. Také se podrobně zabývala přípravou nového programu, a pro Fond malých projektů bude prosazovat zjednodušení dotací na umělecké projekty. Jsou to především výdaje na umělce, které v současné době téměř znemožňují jejich přeshraniční vystupování. Tentokrát měla komise k hodnocení 4 projekty a po podrobném projednání je doporučila ke schválení. Projektovým záměrem komise zůstává nadále reciproční výstava českých výtvarných umělců na saské straně, předpokladem je ovšem získat tam vhodného žadatele projektu. Na závěr seznámil předseda Euroregionu Krušnohoří Ing. Vozka komisi s rezignací jednatele Mgr. Františka Bíny a s volbou Ing. Petry Konečné do funkce jednatelky Euroregionu Krušnohoří od dubna letošního roku.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VIDEOKONFERENČNÍ SPRÁVNÍ RADY

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně. Přinášíme vám nejdůležitější informace, které byly v rámci jednání projednány: Euroregion byl

Poslední novinky

Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.