Komise pro hospodářství a turistiku Euroregionu Krušnohoří v cínovém dolu

V bývalém cínovém dolu Zinngrube v Ehrenfriedersdorfu  se 19. 11. 2019  sešla komise pro hospodářství a turistiku na svém podzimním jednání. Předseda německé části komise Mathias Lißke vybral toto místo, ukázkovou šachtu, velmi vhodně – je součástí světového dědictví Montanregion Krušnohoří a komise se s ní seznámila na podrobné exkurzi. Na svém jednání komise hodnotila dva projekty – jeden doporučila, u druhého vyjádřili především čeští členové vekou skepsi. S novou jednatelkou Turistického svazu Krušnohoří paní Ines Hanisch-Lupaschko bylo v komisi předjednáno zapojení saské strany do soutěže o inovativní projekty v turistice. Soutěž, kterou na české straně již zahájilo nultým ročníkem sdružení SPO-NA, by měla mít obdobu na saské straně a předpokládá se společné vyhlášení cen se vzájemnou prezentací, jak uvedla Ing. Jiřina Pečnerová, ředitelka OHK Most. S velkým ohlasem v Německu se setkalo setkání podnikatelů Byznys Day v Chomutově a komise bude tento úspěšný projekt OHK Chomutov nadále podporovat. Do budoucna se komise zaměří na turistickou propagaci Montanregionu, na ceny za inovace v oblasti turistiky a setkávání firem s podporou technického vzdělávání. Také se zde představila nová projektová manažerka na saské straně Tereza Porker. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VIDEOKONFERENČNÍ SPRÁVNÍ RADY

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně. Přinášíme vám nejdůležitější informace, které byly v rámci jednání projednány: Euroregion byl

Poslední novinky

Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.