Komise pro hospodářství a turistiku Euroregionu Krušnohoří v cínovém dolu

V bývalém cínovém dolu Zinngrube v Ehrenfriedersdorfu  se 19. 11. 2019  sešla komise pro hospodářství a turistiku na svém podzimním jednání. Předseda německé části komise Mathias Lißke vybral toto místo, ukázkovou šachtu, velmi vhodně – je součástí světového dědictví Montanregion Krušnohoří a komise se s ní seznámila na podrobné exkurzi. Na svém jednání komise hodnotila dva projekty – jeden doporučila, u druhého vyjádřili především čeští členové vekou skepsi. S novou jednatelkou Turistického svazu Krušnohoří paní Ines Hanisch-Lupaschko bylo v komisi předjednáno zapojení saské strany do soutěže o inovativní projekty v turistice. Soutěž, kterou na české straně již zahájilo nultým ročníkem sdružení SPO-NA, by měla mít obdobu na saské straně a předpokládá se společné vyhlášení cen se vzájemnou prezentací, jak uvedla Ing. Jiřina Pečnerová, ředitelka OHK Most. S velkým ohlasem v Německu se setkalo setkání podnikatelů Byznys Day v Chomutově a komise bude tento úspěšný projekt OHK Chomutov nadále podporovat. Do budoucna se komise zaměří na turistickou propagaci Montanregionu, na ceny za inovace v oblasti turistiky a setkávání firem s podporou technického vzdělávání. Také se zde představila nová projektová manažerka na saské straně Tereza Porker. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.
Dne 26. dubna 2024 proběhla správní rada Euroregionu Krušnohoří, tentokrát formou videokonference. Na programu jednání bylo několik klíčových bodů, které byly projednány a diskutovány.