Krizový management a soutěž mladých hasičů

Tentokrát se sešla komise pro krizový management v sobotu 3. září 2017 u příležitosti soutěže mladých hasičů, což je tradiční akce, kterou tato komise realizuje od svého založení. Uskutečnila se v rekreačním středisku mládeže Jugendherberge Falkenain u přehrady Kriebstein nedaleko města Mittweida. Komise zde kromě jiného projednala své záměry, které zapracuje do rozvojové strategie euroregionu. Je to např. záchranářská akademie pro mládež, vytvoření společného střediska dopravní výchovy a přímý přeshraniční varovný systém. Právě nedávné události, jako byl požár Unipetrolu a skládky Celio, dokladují jeho nezbytnost. Přestože celou dobu trvání euroregion usiluje o přímé propojení krizového managementu s obcemi na druhé straně hranice, jsou saské příhraniční obce informovány o mimořádných událostech na české straně s velkým zpožděním a nepřesně, což vyvolává jejich značnou nespokojenost.

Všichni členové komise se zúčastnili slavnostního zahájení soutěže mladých hasičů, kterou oba předsedové odstartovali, a poté prošli všechna stanoviště, kde soutěže probíhaly. 

 Soutěže se zúčastnilo celkem 16 družstev mladých hasičů. Byly to sbory z obcí Citoliby, Osek, Haji u Duchcova, Strupciče, 2 x Lenešice, Obrnice, Bilence, Niederbobritzsch, Frauenstein,  Niederwiesa, Mittweida, Großolbersdorf, Oelsnitz, Lugau, Zwönitz. Pro realizaci soutěže byl vytvořen společný tým, sestávající z členů komise pro krizový management euroregionu a sboru dobrovolných hasičů z Mittweidy/Falkenhain.

Na prvních místech se umístila tato družstva

  1. Bílence
  2. Lenešice A
  3. Niederwiesa

Poděkování za úspěšnou realizaci soutěže si zejména zaslouží Elke Zepak z Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge, dále pak Jürgen Krause, jeho zástupce Lutz Peter a další dobrovolní hasiči z Mittweidy

Soutěž je projektem podpořeným z Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge v programu Interreg V-A Evropské unie

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.
Dne 26. dubna 2024 proběhla správní rada Euroregionu Krušnohoří, tentokrát formou videokonference. Na programu jednání bylo několik klíčových bodů, které byly projednány a diskutovány.