Krizový management a soutěž mladých hasičů

Tentokrát se sešla komise pro krizový management v sobotu 3. září 2017 u příležitosti soutěže mladých hasičů, což je tradiční akce, kterou tato komise realizuje od svého založení. Uskutečnila se v rekreačním středisku mládeže Jugendherberge Falkenain u přehrady Kriebstein nedaleko města Mittweida. Komise zde kromě jiného projednala své záměry, které zapracuje do rozvojové strategie euroregionu. Je to např. záchranářská akademie pro mládež, vytvoření společného střediska dopravní výchovy a přímý přeshraniční varovný systém. Právě nedávné události, jako byl požár Unipetrolu a skládky Celio, dokladují jeho nezbytnost. Přestože celou dobu trvání euroregion usiluje o přímé propojení krizového managementu s obcemi na druhé straně hranice, jsou saské příhraniční obce informovány o mimořádných událostech na české straně s velkým zpožděním a nepřesně, což vyvolává jejich značnou nespokojenost.

Všichni členové komise se zúčastnili slavnostního zahájení soutěže mladých hasičů, kterou oba předsedové odstartovali, a poté prošli všechna stanoviště, kde soutěže probíhaly. 

 Soutěže se zúčastnilo celkem 16 družstev mladých hasičů. Byly to sbory z obcí Citoliby, Osek, Haji u Duchcova, Strupciče, 2 x Lenešice, Obrnice, Bilence, Niederbobritzsch, Frauenstein,  Niederwiesa, Mittweida, Großolbersdorf, Oelsnitz, Lugau, Zwönitz. Pro realizaci soutěže byl vytvořen společný tým, sestávající z členů komise pro krizový management euroregionu a sboru dobrovolných hasičů z Mittweidy/Falkenhain.

Na prvních místech se umístila tato družstva

  1. Bílence
  2. Lenešice A
  3. Niederwiesa

Poděkování za úspěšnou realizaci soutěže si zejména zaslouží Elke Zepak z Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge, dále pak Jürgen Krause, jeho zástupce Lutz Peter a další dobrovolní hasiči z Mittweidy

Soutěž je projektem podpořeným z Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge v programu Interreg V-A Evropské unie

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.