Krizový management a soutěž mladých hasičů

Tentokrát se sešla komise pro krizový management v sobotu 3. září 2017 u příležitosti soutěže mladých hasičů, což je tradiční akce, kterou tato komise realizuje od svého založení. Uskutečnila se v rekreačním středisku mládeže Jugendherberge Falkenain u přehrady Kriebstein nedaleko města Mittweida. Komise zde kromě jiného projednala své záměry, které zapracuje do rozvojové strategie euroregionu. Je to např. záchranářská akademie pro mládež, vytvoření společného střediska dopravní výchovy a přímý přeshraniční varovný systém. Právě nedávné události, jako byl požár Unipetrolu a skládky Celio, dokladují jeho nezbytnost. Přestože celou dobu trvání euroregion usiluje o přímé propojení krizového managementu s obcemi na druhé straně hranice, jsou saské příhraniční obce informovány o mimořádných událostech na české straně s velkým zpožděním a nepřesně, což vyvolává jejich značnou nespokojenost.

Všichni členové komise se zúčastnili slavnostního zahájení soutěže mladých hasičů, kterou oba předsedové odstartovali, a poté prošli všechna stanoviště, kde soutěže probíhaly. 

 Soutěže se zúčastnilo celkem 16 družstev mladých hasičů. Byly to sbory z obcí Citoliby, Osek, Haji u Duchcova, Strupciče, 2 x Lenešice, Obrnice, Bilence, Niederbobritzsch, Frauenstein,  Niederwiesa, Mittweida, Großolbersdorf, Oelsnitz, Lugau, Zwönitz. Pro realizaci soutěže byl vytvořen společný tým, sestávající z členů komise pro krizový management euroregionu a sboru dobrovolných hasičů z Mittweidy/Falkenhain.

Na prvních místech se umístila tato družstva

  1. Bílence
  2. Lenešice A
  3. Niederwiesa

Poděkování za úspěšnou realizaci soutěže si zejména zaslouží Elke Zepak z Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge, dále pak Jürgen Krause, jeho zástupce Lutz Peter a další dobrovolní hasiči z Mittweidy

Soutěž je projektem podpořeným z Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge v programu Interreg V-A Evropské unie

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

JAZYK SOUSEDŮ OD ZAČÁTKU

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina!
Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO.
Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z JEDNÁNÍ SPRÁVNÍ RADY V MOSTĚ

Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.

PF 2024

Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci.
Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví!
Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.

PRVNÍ SETKÁVACÍ PŘESHRANIČNÍ PROJEKTY ZÍSKALY FINANČNÍ PODPORU

Dne 14.12. 2023 byly na 2. Lokálním řídícím výboru  Fondu malých projektů Euroregionu Erzgebirge  schváleny první 4 přeshraniční setkávací projekty, u nichž lze doložit počet účastníků a jsou financovány prostřednictvím jednotkovým nákladů s pevnou sazbou na osobu a den. Projekty budou podpořeny celkovou částkou 17 417,00 EUR

Poslední novinky

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina! Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO. Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.
Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.
Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci. Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví! Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.