Krušnohorská NEJ má ohlas na saské straně

Soutěž o nejlepší inovativní turistické projekty v Krušnohoří po internetovém hlasování mají svého vítěze. Z jedenácti navržených projektů zvítězilo Thermálium Teplice. Ale omezení Krušných hor jen na českou stranu považují členové Destinační agentury Krušné hory, která soutěž organizuje, za omezující, a rádi by ji rozšířili prostřednictvím Euroregionu Krušnohoří i na saskou stranu. Destinační agentura je navíc významným členem našeho euroregionu. Na čtvrtečním jednání v Žatci se jednatel Euroregionu Krušnohoří Bína domluvil se zástupkyní turistického svazu Tourismusverband Erzgebirge Anke Eichler na společném projektu partnerů tohoto svazu s Destinační agenturou Krušné hory.  Česká strana navrhuje, aby soutěž paralelně probíhala na obou stranách a společné bylo vyhodnocení. Při té příležitosti by se měly prezentovat inovativní projekty a turistické atraktivity na obou stranách Krušnohoří.  Vedení saského turistického svazu navrhuje vytvoření úzké pracovní skupiny, která připraví projektový záměr, jeho kalkulaci a vypracuje společnou metodiku. Euroregion zprostředkuje kontakty a v počátcích pomůže s tlumočením.

Sdílejte článek na sítích...
Facebook
LinkedIn
X

11. LŘV schválil projekty za více než 250 tisíc eur. Výzva pro nové žadatele pokračuje

Dne 12. března 2026 se ve Freibergu uskutečnilo 11. zasedání Lokálního řídicího výboru (LŘV) Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge. Výbor projednal a schválil další projekty v rámci Fondu malých projektů (FMP), které podporují přeshraniční spolupráci mezi Českem a Saskem.
Celkem bylo na tomto zasedání podpořeno  27 projektů v celkové výši přes 250 tisíc EUR . Projekty se zaměřují zejména na spolupráci škol, spolků, obcí i sportovních organizací a přispívají k rozvoji společných aktivit v česko-německém pohraničí.

Komise pro muzea a kulturní památky jednala v Ústí nad Labem. Na programu byly přeshraniční projekty i chystané výstavy

Dne 16. března 2026 se v prostorách Collegia Bohemica v Ústí nad Labem uskutečnilo jednání Komise pro muzea a kulturní památky Euroregionu Krušnohoří. Setkání vedl předseda komise Mgr. Michal Vavroch, který na úvod přivítal účastníky a poděkoval řediteli Collegia Bohemica Mgr. Janu Vondroušovi za možnost uspořádat jednání právě v těchto prostorách.

Krizový management i mladí hasiči: Jirkov hostil jednání komise

Dne 3. března 2026 se na Městském úřadě v Jirkově uskutečnilo zasedání Komise pro krizový management Euroregion Krušnohoří – Erzgebirge. Jednání proběhlo za účasti členů české i saské části komise a zaměřilo se na aktuální otázky přeshraniční spolupráce v oblasti integrovaného záchranného systému.

Poslední novinky

11. LŘV schválil projekty za více než 250 tisíc eur. Výzva pro nové žadatele pokračuje

Dne 12. března 2026 se ve Freibergu uskutečnilo 11. zasedání Lokálního řídicího výboru (LŘV) Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge. Výbor projednal a schválil další projekty v rámci Fondu malých projektů (FMP), které podporují přeshraniční spolupráci mezi Českem a Saskem. Celkem bylo na tomto zasedání podpořeno  27 projektů v celkové výši přes 250 tisíc EUR . Projekty se zaměřují zejména na spolupráci škol, spolků, obcí i sportovních organizací a přispívají k rozvoji společných aktivit v česko-německém pohraničí.

Komise pro muzea a kulturní památky jednala v Ústí nad Labem. Na programu byly přeshraniční projekty i chystané výstavy

Dne 16. března 2026 se v prostorách Collegia Bohemica v Ústí nad Labem uskutečnilo jednání Komise pro muzea a kulturní památky Euroregionu Krušnohoří. Setkání vedl předseda komise Mgr. Michal Vavroch, který na úvod přivítal účastníky a poděkoval řediteli Collegia Bohemica Mgr. Janu Vondroušovi za možnost uspořádat jednání právě v těchto prostorách.

Projekt re:demo: studenti přibližují žákům demokracii v česko-německém pohraničí

Projektové dny, které propojují mladé lidi z Česka a Německa a přibližují jim fungování demokracie, mají velký význam pro budoucnost našeho společného regionu.