MUZEJNÍ KOMISE JEDNALA VE FREIBERGU

Česká a německá strana komise prošla svou rekonstrukcí a členové komise tak měli možnost spolu osobně zasedat dne 2.5. 2022 ve Freibergu a osobně se představit. Novou předsedkyní německé části komise se stala paní Andrea Riedel, ředitelka městského a hornického muzea ve Freibergu. Po uvítání komise projednala všechny body navrženého programu. Jednatelství připravilo prezentaci k novému dotačnímu období 2021+ a informovalo členy především o harmonogramu příprav a o Fondu malých projektů. Projektové záměry komise byly dalším tématem jednání. Na příští zasedání připraví jednatelství příklady dobré praxe a bude členům prezentovat úspěšné projekty s muzejní tématikou. V závěru jednání předseda české části pohovořil o projektu Hračkářský průmysl v Krušnohoří, dvě země-dvě cesty a představil publikaci k tomuto projektu, která je k dispozici v muzeu v Mostě i v Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge.
Po skončení jednání komisi pozvala paní Andrea Riedel na výstavu minerálů Terra mineralia. Stálá expozice  Báňské akademie TU Freiberg je umístěna na Zámku Freudenstein a můžete si zde prohlédnout 3 500 nejkrásnějších minerálů, drahokamů a meteoritů světa. Výstava je otevřena od po – čt 10.-15 hod. Více informací na: https:https://www.terra-mineralia.de/
Příští zasedání komise se uskuteční na podzim v františkánském klášteře v Kadani.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.