Největší cínový důl v českém Krušnohoří se otevírá pro veřejnost

Největší cínový důl v českém Krušnohoří se otevírá pro veřejnost. Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří je od 6. července 2019 památkou zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO.

V pondělí 25. května se po virem prodloužené zimní přestávce opět otevře pro veřejnost Důl Mauritius na Hřebečné. Prohlídky cínového dolu z 16. století, který byl prohlášen za národní kulturní památku a je součástí památky světového dědictví UNESCO, je možné si rezervovat na www.dulmauritius.cz, prohlídky budou probíhat denně.

FOTO.:
http://www.dulmauritius.cz/cs/foto-video.html

Projekt Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří je podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj, v programu Ahoj sousede.Hallo Nachbar. Interreg VA/2014-2020.

Zdroj a více informací:

http://www.dulmauritius.cz/images/ke_stazeni/mauritius.pdf

Video-pozvánka:

https://www.facebook.com/montanregion/videos/1318444498222708/

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VIDEOKONFERENČNÍ SPRÁVNÍ RADY

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně. Přinášíme vám nejdůležitější informace, které byly v rámci jednání projednány: Euroregion byl

Poslední novinky

Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.