Německo prodlužuje lockdown do 10. ledna 2021

Německo prodlužuje částečný lockdown až do 10. ledna. Oznámila to kancléřka Angela Merkelová po středečním jednání s ministry spolkových zemí.

Šéf ústavu Institutu Roberta Kocha pro kontrolu a prevenci nemocí Lothar Wieler

Šéf ústavu Institutu Roberta Kocha pro kontrolu a prevenci nemocí Lothar Wieler Foto: Pool, Reuters

„V zásadě zůstává stav takový, jaký je,“ řekla Merkelová. To znamená, že nadále zůstanou uzavřené kavárny, restaurace a bary, nefungují divadla muzea a další volnočasové aktivity. Obchody zůstávají otevřené za dodržení přísných hygienických podmínek, to samé platí pro služby, jako například kadeřnictví.

„Virus nezná hranice ani čas,“ prohlásil Lothar Wieler, šéf ústavu pro kontrolu a prevenci nemocí s názvem Institut Roberta Kocha (RKI). Opatření má napomoci ochránit rizikové skupiny, kterými jsou především senioři. V Německu podle jeho slov patří do skupiny ohrožených 30 milionů lidí.
Počet úmrtí stále roste. „Vidíme, že většina lidí, kteří zemřou v souvislosti s covidem-19, jsou starší 70 let,“ říká Ute Rexrothová z institutu. Těžký průběh nákazy mohou mít i mladší lidé, je to podle ní ale méně časté než u nakažených starších lidí. Počet ohnisek nákazy v domovech důchodců a pečovatelských zařízeních je podle ní stejně vysoký jako na jaře.

Více v článku: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/nemecko-prodluzuje-lockdown-do-10-ledna-40344112?fbclid=IwAR0W74M926s-NePJ3JlDn4Nxu36bUfxHUbTkJH2iHKj7ZxDAu50kY6Ie4hE#utm_source=facebook&utm_medium=sharebt&utm_campaign=web

Facebook
Twitter
LinkedIn

JAZYK SOUSEDŮ OD ZAČÁTKU

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina!
Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO.
Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z JEDNÁNÍ SPRÁVNÍ RADY V MOSTĚ

Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.

PF 2024

Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci.
Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví!
Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.

PRVNÍ SETKÁVACÍ PŘESHRANIČNÍ PROJEKTY ZÍSKALY FINANČNÍ PODPORU

Dne 14.12. 2023 byly na 2. Lokálním řídícím výboru  Fondu malých projektů Euroregionu Erzgebirge  schváleny první 4 přeshraniční setkávací projekty, u nichž lze doložit počet účastníků a jsou financovány prostřednictvím jednotkovým nákladů s pevnou sazbou na osobu a den. Projekty budou podpořeny celkovou částkou 17 417,00 EUR

Poslední novinky

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina! Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO. Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.
Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.
Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci. Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví! Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.