Německo prodlužuje lockdown do 10. ledna 2021

Německo prodlužuje částečný lockdown až do 10. ledna. Oznámila to kancléřka Angela Merkelová po středečním jednání s ministry spolkových zemí.

Šéf ústavu Institutu Roberta Kocha pro kontrolu a prevenci nemocí Lothar Wieler

Šéf ústavu Institutu Roberta Kocha pro kontrolu a prevenci nemocí Lothar Wieler Foto: Pool, Reuters

„V zásadě zůstává stav takový, jaký je,“ řekla Merkelová. To znamená, že nadále zůstanou uzavřené kavárny, restaurace a bary, nefungují divadla muzea a další volnočasové aktivity. Obchody zůstávají otevřené za dodržení přísných hygienických podmínek, to samé platí pro služby, jako například kadeřnictví.

„Virus nezná hranice ani čas,“ prohlásil Lothar Wieler, šéf ústavu pro kontrolu a prevenci nemocí s názvem Institut Roberta Kocha (RKI). Opatření má napomoci ochránit rizikové skupiny, kterými jsou především senioři. V Německu podle jeho slov patří do skupiny ohrožených 30 milionů lidí.
Počet úmrtí stále roste. „Vidíme, že většina lidí, kteří zemřou v souvislosti s covidem-19, jsou starší 70 let,“ říká Ute Rexrothová z institutu. Těžký průběh nákazy mohou mít i mladší lidé, je to podle ní ale méně časté než u nakažených starších lidí. Počet ohnisek nákazy v domovech důchodců a pečovatelských zařízeních je podle ní stejně vysoký jako na jaře.

Více v článku: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/nemecko-prodluzuje-lockdown-do-10-ledna-40344112?fbclid=IwAR0W74M926s-NePJ3JlDn4Nxu36bUfxHUbTkJH2iHKj7ZxDAu50kY6Ie4hE#utm_source=facebook&utm_medium=sharebt&utm_campaign=web

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge vyhlašuje výzvu k podání návrhů na udělení prestižní Ceny Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge pro rok 2024. Toto ocenění je udělováno osobám, které se významným způsobem zasloužily o přeshraniční spolupráci v rámci Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge.
Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.