Německo schválilo výjimky pro přeshraniční styk, zpřísnění pravidel se nevztahuje na občany Ústeckého kraje

Německo na seznam rizikových oblastí nově zařadilo všechny kraje ČR kromě Ústeckého a Moravskoslezského

Výjimky dostali pendleři, mezinárodní doprava i lidé, kteří se přes Německo potřebují dostat domů. Dále jednáme o tzv. malém pohraničním styku, tedy výjimce pro obyvatele, kteří u hranic přímo bydlí,“ přiblížil šéf české diplomacie.

Zpřísnění pravidel se také nebude vztahovat na občany Ústeckého a Moravskoslezského kraje – ani v jednom z regionů za poslední týden nepřesáhlo incidenční číslo nákazy hranici 50. Německé nařízení začíná platit okamžitě.

Zdroj: https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/cestovani_do_recka_bude_zrejme_s_testem.html

Související články:

https://www.e15.cz/koronahelpdesk-e15/infografika-nemecko-zaradilo-temer-vsechny-ceske-kraje-mezi-rizikove-oblasti-1369084

https://www.lidovky.cz/svet/nemecko-uzavrene-hranice-nechce-ve-hre-jsou-testy-pro-pendlery.A200923_122149_ln_zahranici_libsm?

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VIDEOKONFERENČNÍ SPRÁVNÍ RADY

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně. Přinášíme vám nejdůležitější informace, které byly v rámci jednání projednány: Euroregion byl

Poslední novinky

Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.