Nová Ves v Horách přivítá podzim Jeřabinovými slavnostmi

Oranžové plody jeřábu, které každý podzim zbarví Krušné hory, se staly symbolem slavností v Nové Vsi v Horách na Litvínovsku. Jeřabinové slavnost, které ukončí letní sezónu, se konají v sobotu 23. září 2017 odpoledne. Tématem oslav bude nejen příroda Krušných hor a její podzimní úroda, ale také zpěv a zábava.

Slavnosti v centru Nové Vsi v Horách začnou ve 13 hodin. Neboť je keř jeřábu jejich symbolem, hned na začátku dojde na jeho vysazení. Typická krušnohorská dřevina s oranžovými plody se však bude celým programem vinout dál. Bude například tématem soutěže s vědomostním kvízem a také Jeřabinové pohádky v podání divadla BezeVšeho (v 15.30 hodin). Pocta Jeřabině se také jmenuje pěvecká soutěž/nesoutěž, kterou pořadatelé prostřednictvím vtipného moderátora Zdeňka Lukesleho hned na začátku oslav vyhlásí. Proč nesoutěž vysvětluje starosta Nové Vsi v Horách David Kádner: „Chceme návštěvníky povzbudit k přihlášení a setřást z nich trému. Proto nebudeme výkony hodnotit, odměna čeká na každého. Skvělé by bylo, kdyby se někomu podařilo najít píseň o jeřabině.“
Ve dvě hodiny se můžete podívat, jaké dobroty je možné uvařit z darů krušnohorské přírody. Vařit bude Věra Bauerová z Libochovic, která získala titul Restauratér roku 2013, a její host, herec Mojmír Maděrič.
Od 13 do 17 hodin bude otevřen řemeslný trh s výtvarnou dílničkou pro děti. K příjemné atmosféře bude během odpoledne hrát kapela Švejk Music a představí se tanečnice Staňkorebelky. Dorazí také dětmi oblíbený kejklíř Thomas Lupino a od 17 hodin bude hrát country kapela.
Jeřabinové slavnosti jsou třetí akcí v rámci přeshraničního projektu Plujeme na lodi společně, podpořeného z Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří. Poslední akcí, určenou pro obyvatele obce, bude v prosinci zájezd na vánoční trhy do Saska

Sdílejte článek na sítích...
Facebook
LinkedIn
X

KOMISE PRO HOSPODÁŘSTVÍ A TURISTIKU V KLÁŠTERCI NAD OHŘÍ

Klášterec nad Ohří – město lázní, kultury a spolupráce
Dne 6. října 2025 se v Kulturním centru v Klášterci nad Ohří uskutečnilo jednání Komise pro hospodářství a turistiku Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge. Hostitelským městem byl Klášterec nad Ohří, jehož starosta Ing. Štefan Drozd přivítal členy komise a představil aktuální rozvojové projekty města.

KOMISE PRO MUZEA A KULTURNÍ PAMÁTKY JEDNALA V KOHLEWELT

Nové expozice, připravované projekty i česko-německá spolupráce byly hlavními tématy setkání v muzeu těžby černého uhlí v Sasku.
Dne 29. září 2025 se v saském muzeu KohleWelt – Muzeum těžby černého uhlí uskutečnilo jednání Komise pro muzea a kulturní památky Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge.

„Společně pro biodiverzitu: komise pro životní prostředí Euroregionu Krušnohoří se sešla v Dörfelu“

Komise pro životní prostředí Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge se sešla 25. září 2025 v Naturschutzzentrum Erzgebirge v Dörfelu u Schlettau.

Představení centra

Jednání začalo představením činnosti centra, které  letos slaví 30 let své existence. Centrum se věnuje ochraně přírody a krajiny v Krušných horách: pečuje o chráněné louky, revitalizuje rybníky, udržuje remízky a zajišťuje ochranu zmije obecné.

Poslední novinky

KOMISE PRO HOSPODÁŘSTVÍ A TURISTIKU V KLÁŠTERCI NAD OHŘÍ

Klášterec nad Ohří – město lázní, kultury a spolupráce Dne 6. října 2025 se v Kulturním centru v Klášterci nad Ohří uskutečnilo jednání Komise pro hospodářství a turistiku Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge. Hostitelským městem byl Klášterec nad Ohří, jehož starosta Ing. Štefan Drozd přivítal členy komise a představil aktuální rozvojové projekty města.

Setkání Správní rady v Oseku: projekty, komise a Cena Euroregionu 2025

V pátek 26. září 2025 se uskutečnilo další zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, tentokrát v Oseku. Jednání vedl předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka, hostitelem byl Ing. Václav Krtek, starosta města Oseka, který na úvod krátce představil město a jeho památky.

KOMISE PRO MUZEA A KULTURNÍ PAMÁTKY JEDNALA V KOHLEWELT

Nové expozice, připravované projekty i česko-německá spolupráce byly hlavními tématy setkání v muzeu těžby černého uhlí v Sasku. Dne 29. září 2025 se v saském muzeu KohleWelt – Muzeum těžby černého uhlí uskutečnilo jednání Komise pro muzea a kulturní památky Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge.