Pozvánka na kávu

Výstavy jsou v euroregionu příjemným místem přeshraničního setkávání. Na vernisáž a workshop u příležitosti mimořádné výstavy o kávě jako globálním úspěchu, pozval hosty významný člen komise pro muzea a kulturní památky Euroregionu Krušnohoří, ředitel městských muzeí Annaberg Wolfgang Blaschke, do Manufaktury snů. Toto kulturní zařízení, kterému se také říká svět snů, je mimořádné muzeum se sbírkou lidového řezbářského umění Krušných hor s více než tisícem exponátů, které zahrnují čtyři století. Shromáždila je ve své soukromé sbírce Dr. Erika Pohl-Ströher a věnovala svému rodnému kraji. V pátek 24. března 2017 zde v příjemné atmosféře představili pěstování a vývoj rozšíření kávy renomovaní znalci. Mezi zástupci tisku se objevila i novinářka Ilka Ruck, první saská redaktorka dvojjazyčného zpravodaje Euroregionu Krušnohoří Infopress. U kávy pak návštěvníci pokračovali v neformálních rozhovorech.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.