Předvánoční Marienberg patřil Mostu

Hned dva projekty zaměřené na společné vánoční zvyky se realizovaly v sobotu 15. prosince v Marienbergu. Most spolu se svým partnerským městem Marienbergem zde v rámci projektu Společný advent představil na jevišti bohatý kulturní program s působivým vystoupením ženského pěveckého sboru Clavis cordium,  hudební skupinou oblíbeného Tomáše Alferiho a dalších. Spolu s občany Mostu i z dalších českých měst tu bylo českých návštěvníků skoro více než domácích.

Projekt Otevřené dvory – Krušnohorské vánoční zvyky a tradice ze Saska a Čech podala organizace sociálních ústavů Sozialbetriebe Mittleres Erzgebirge gGmbH se svým partnerem Městskou správou sociálních služeb v Mostě. Senioři z Mostu a Marienbergu se sešli v nově zrekonstruované rezidenci seniorů na marienberském náměstí, popovídali si o vánočních zvycích, ochutnali saské speciality, vyslechli oblíbené písně české skupiny Sortiment a sledovali tradiční krušnohorské řezbářské umění. Po krátké návštěvě marienberských vánočních trhů si pak společně na závěr zazpívali koledy. Další setkání je plánované v Mostě. Poděkování patří pracovnicím Městské správy sociálních služeb s ředitelem Martinem Strakou za výbornou organizaci na české straně a samozřejmě pracovníkům Seniorenresidenz „Am Markt“ s ředitelem Andreasem Hausteinem na straně saské.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge vyhlašuje výzvu k podání návrhů na udělení prestižní Ceny Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge pro rok 2024. Toto ocenění je udělováno osobám, které se významným způsobem zasloužily o přeshraniční spolupráci v rámci Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge.
Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.