Předvánoční Marienberg patřil Mostu

Hned dva projekty zaměřené na společné vánoční zvyky se realizovaly v sobotu 15. prosince v Marienbergu. Most spolu se svým partnerským městem Marienbergem zde v rámci projektu Společný advent představil na jevišti bohatý kulturní program s působivým vystoupením ženského pěveckého sboru Clavis cordium,  hudební skupinou oblíbeného Tomáše Alferiho a dalších. Spolu s občany Mostu i z dalších českých měst tu bylo českých návštěvníků skoro více než domácích.

Projekt Otevřené dvory – Krušnohorské vánoční zvyky a tradice ze Saska a Čech podala organizace sociálních ústavů Sozialbetriebe Mittleres Erzgebirge gGmbH se svým partnerem Městskou správou sociálních služeb v Mostě. Senioři z Mostu a Marienbergu se sešli v nově zrekonstruované rezidenci seniorů na marienberském náměstí, popovídali si o vánočních zvycích, ochutnali saské speciality, vyslechli oblíbené písně české skupiny Sortiment a sledovali tradiční krušnohorské řezbářské umění. Po krátké návštěvě marienberských vánočních trhů si pak společně na závěr zazpívali koledy. Další setkání je plánované v Mostě. Poděkování patří pracovnicím Městské správy sociálních služeb s ředitelem Martinem Strakou za výbornou organizaci na české straně a samozřejmě pracovníkům Seniorenresidenz „Am Markt“ s ředitelem Andreasem Hausteinem na straně saské.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VIDEOKONFERENČNÍ SPRÁVNÍ RADY

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně. Přinášíme vám nejdůležitější informace, které byly v rámci jednání projednány: Euroregion byl

Poslední novinky

Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.