Přeshraniční soutěž mladých hasičů o putovní pohár hejtmana

V letošním roce proběhla tato tradiční oblíbená soutěž mladých hasičů obou částí Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge v červnu v saském Hormersdorfu a putovní pohár hejtmana získalo družstvo Jirkova. A už se připravuje jeho pokračování, podle přijatého pravidla na české straně. V pondělí 5. srpna se předběžně v Jirkově na jednání starostky Jirkova Mgr. Dariny Kováčové, která je také členkou rady Euroregionu Krušnohoří, předsedy komise krizového managementu Euroregionu Krušnohoří, Ing. Jiřího Hlinky a jednatele Mgr. Františka Bíny se zástupcem jirkovských hasičů Pavlem Kovářem dohodlo, že tentokrát soutěž připraví Jirkov. Její příprava vyžaduje značnou organizační práci, vždyť se jedná o více než 100 soutěžících, jejich doprovod, vybavení soutěžních stanovišť, zajištění stravování a ubytování, tlumočení. Mezinárodní soutěž mladých hasičů patří mezi nejoblíbenější akce euroregionu.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.