Projekt Informační centrum Fláje, podaný Povodím Ohře, státní podnik, v něm má svého osvědčeného a dlouhodobého partnera, saský státní podnik Zemská správa přehrad (Staatsbetrieb Landestalsperrenverwaltung). Projekt byl projednán a doporučen v komisi pro životní prostředí euroregionu a jednomyslně v Monitorovacím výboru kooperačním programu česko-saské spolupráce díky dobré přípravě v Povodí Ohře schválen.
Cíle projektu spočívají v zachování, ochraně a rozvoji kulturního a přírodního dědictví v euroregionu. Poskytne důležité informace k historii a k technickým památkám, které mají být zpřístupněny široké veřejnosti. Plánovaná opatření představují doplnění v minulosti již realizovaných projektů (Flájský plavební kanál). Patří sem např. instalace informačních tabulí v území mezi údolními nádržemi Fláje a Rauschenbach, vytvoření naučné stezky, vybudování infrastruktury cestovního ruchu na saské údolní nádrži Rauschenbach a informačního centra Fláje. Projekt vhodně doplní projektový záměr zápisu hornické kulturní krajiny Montanregion na seznam UNESCO.
Na zahajovacím workshopu v Chomutově 18. 1. 2017 v sídle Povodí Ohře se jeho účastníci, zástupci Povodí Ohře, SVS, Českojiřetínského spolku, Lesů ČR, Destinační agentury Krušné hory a samozřejmě Euroregionu Krušnohoří, shodli se svými saskými partnery na rozdělení úkolů při realizaci tohoto projektu a na jeho publicitě.