Projektová manažerka ELKE ZEPAK a její současná aktivita

26.8.2020 jsme s radostí přivítali  v naší kanceláři pro mnohé známou, bývalou projektovou manažerku Euroregionu Erzgebirge, ELKE ZEPAK. V německé části euroregionu pracovala 11 let. Nyní se věnuje práci v sasko-českých projektech a představila nám naučnou stezku OBJEVITELSKÁ TÚRA RAŠELINIŠTĚM. Jedná se o naučnou stezku, která bude zcela obnovena na podzim 2020, je financovaná z Evropské unie, Fondu pro regionální rozvoj t.j. velkého přeshraničního projektu SN-CZ „Moorevital 2018 – pokračování ochrany rašelinišť v Krušných horách“. Stezku obnovuje kooperační partner projektu účelový svazek Přírodní park „Erzgebirge/Vogtland“ a otevření stezky je plánováno na konec září 2020.
Rašeliniště Stengelhaide leží ve střední části Krušných hor mezi osadami Reitzenhaim a Kühnhaide, v blízkosti české státní hranice.
Více informací o stezce budeme s radostí sdílet!
Těšíme se na další spolupráci!
Elke Zepak

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge vyhlašuje výzvu k podání návrhů na udělení prestižní Ceny Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge pro rok 2024. Toto ocenění je udělováno osobám, které se významným způsobem zasloužily o přeshraniční spolupráci v rámci Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge.
Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.