Projektová manažerka ELKE ZEPAK a její současná aktivita

26.8.2020 jsme s radostí přivítali  v naší kanceláři pro mnohé známou, bývalou projektovou manažerku Euroregionu Erzgebirge, ELKE ZEPAK. V německé části euroregionu pracovala 11 let. Nyní se věnuje práci v sasko-českých projektech a představila nám naučnou stezku OBJEVITELSKÁ TÚRA RAŠELINIŠTĚM. Jedná se o naučnou stezku, která bude zcela obnovena na podzim 2020, je financovaná z Evropské unie, Fondu pro regionální rozvoj t.j. velkého přeshraničního projektu SN-CZ „Moorevital 2018 – pokračování ochrany rašelinišť v Krušných horách“. Stezku obnovuje kooperační partner projektu účelový svazek Přírodní park „Erzgebirge/Vogtland“ a otevření stezky je plánováno na konec září 2020.
Rašeliniště Stengelhaide leží ve střední části Krušných hor mezi osadami Reitzenhaim a Kühnhaide, v blízkosti české státní hranice.
Více informací o stezce budeme s radostí sdílet!
Těšíme se na další spolupráci!
Elke Zepak

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.