Rada Euroregionu Krušnohoří v Žatci

Místostarosta Žatce Jaroslav Špička zorganizoval jednání rady opět po roce dne 28. února na radnici v Žatci, kde rada vždycky velmi ráda zasedá. Zabývala se zde přípravou nového programu, odsouhlasila změny v zemědělské komisi a zvolila Ing. Moniku Zeman předsedkyní komise pro životní prostředí a regionální rozvoj. Pověřila ji rovněž návrhem revize této důležité komise, který rada projedná na svém příštím jednání v Podbořanech, a vyjádřila poděkování dosavadnímu dlouholetému předsedovi komise Dr. Jiřímu Rothovi.  Důležitým bodem byla příprava jednání Lokálního řídícího výboru Fondu malých projektů a projednání předložených šesti projektů. Euroregion Krušnohoří spravuje tento oblíbený fond na podporu drobné přeshraniční spolupráce a cítí za něj velkou odpovědnost. Rada také v Žatci podrobně připravila valnou hromadu Euroregionu Krušnohoří, která se uskuteční tentokrát v pátek 3. dubna 2020 v Podbořanech. Jednání rady navštívila i oblíbená žatecká starostka a senátorka Mgr. Zdeňka Hamouzová, která euroregion významně podporuje.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.