Saská pravidla pro příjezd z ČR

Níže uvádíme saská pravidla pro cestování z ČR do Saska. Upozorňujeme, že cestující přijíždějící ze Saska do ČR musí současně respektovat i pravidla stanovená českou vládou – viz náš článek

Německo na cestovatelském semaforu od 16. 11. 2020 červenou zemí | Generální konzulát České republiky Drážďany (mzv.cz)Osoby přijíždějící z ČR, která je v tuto chvíli považována Německem za vysoce rizikovou oblast, mají povinnost nastoupit okamžitě po příjezdu do desetidenní domácí karantény. Zároveň jsou povinny předložit příslušné hygienické stanici (Gesundheitsamt) negativní PCR či antigenní test, který byl proveden do 48 hodin před příjezdem v ČR. Domácí karanténa může být ukončena, v případě prvního testu s negativním výsledkem, nejdříve po 5 dnech absolvováním dalšího negativního testu na koronavirus.

Od 24.1.2021 se zpřísnily podmínky vstupu pendlerů do Saska. Ti jsou povinni absolvovat 2x týdně PCR či antigenní test na koronavirus. Akceptovány jsou také testy z ČR, a to i antigenní. Českým zaměstnancům pracujícím Sasku je umožněn vstup do země i bez testu – musí jej však absolvovat bezprostředně po vstupu a nutně před nástupem do práce. Pendleři musí mít s sebou při přechodu hranic pracovní smlouvu.

Od 28. 1. 2021 nejsou již z povinnosti testování ani karantény vyňaty osoby, které v minulosti prodělaly kovid ani osoby, jež absolvovaly očkování.

Odkaz na seznam testovacích míst v Česku a některých testovacích míst v Sasku naleznete níže. Od 1. 2. 2021 bude ČR poskytovat občanům pojištěným v ČR antigenní test zdarma jednou za 3 dny.

Zdroj: https://www.mzv.cz/dresden/cz/covid_19/maly_pohranicni_styk_neomezene_dale.html?fbclid=IwAR3Za84xFcsOjuTGb-vcNhrkuobfh8U7yacQMi-obJ6Uz1WXx3xTdniq3Js

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.