SOCIÁLNÍ KOMISE NAVŠTÍVILA HOSPIC V MOSTĚ

Sociální komise Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge navštívila dne 7.6. Hospic v Mostě https://www.hospic-most.cz/.
Prostřednictvím euroregionu se podařilo uskutečnit setkání odborníků u jednoho stolu z Ambulantní hospicové služby DOMUS e.v. v Mittweidě https://www.ahd-domus-ev.de/a Krušnohorského hospicu Erlabrunn gGmbH v Breitenbrunnu https://www.erzgebirgshospiz-erlabrunn.de/.
Paní ředitelka Blanka Števicová představila mostecký hospic a jeho činnost. Otázek a témat bylo mnoho a aktivní výměna zkušeností byla zakončena i prohlídkou zařízení. Na základě velkého zájmu o spolupráci a výměnu zkušeností, pozvala saská strana odborný personál z mosteckého hospicu na oplátku do zařízení hospicové péče v Sasku. Euroregion navrhl uskutečnit tato odborná výměnná setkání prostředním projektu z Fondu malých projektů Programu přeshraniční spolupráce ČR-Sasko 2021-2027.
V závěru jednání se komise rozloučila s paní Evou Čenkovičovou, ředitelkou mostecké Charity. Poděkovala jí za aktivní činnost v komisi a popřála v další životní etapě spokojenost, zdraví a plno energie. V komisi bude pokračovat její nástupkyně Světlana Nikolova.
Příští jednání komise se uskuteční v Sasku dne 11.10.2023 a nosným tématem bude systém a problematika sociálního bydlení.
Děkujeme všem členům komise za aktivní účast a paní ředitelce Blance Števicové za skvělou organizaci, prezentaci a zázemí pro jednání.

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.