Sportovní hry dvou euroregionů

15. září proběhly v Drážďanech 2. přeshraniční sportovní hry Euroregionů Erzgebirge/Krušnohoří a Elbe/Labe. Ve čtyřech sportech fotbal, volejbal, atletika a šachy soutěžilo na 150 mladých sportovců ročník 2002 a mladší. Hry v areálu Margon Arena Dresden 0zahájil primátor města Drážďany a zároveň president Euroregionu Elbe/Labe Dirk Hilbert. Každý z Euroregionu postavil výběry složené z české a saské části. Tým Erzgebirge (SSV 91 Brand-Erbisdorf e.V., Freiberger PSV, SC Annaberg-Buchholz), tým Krušnohoří (FK Bílina, AK Bílina, Volleyball Most, …), tým Labe (SKP Sever Ústí nad Labem, FK Ústí nad Labem, …) tým Elbe (TuS Dippoldiswalde, SV Sachsenwerk Dresden e.V., TSV Dresden, Schachklub Heidenau, Schachzentrum Seeblick). Nejlépe si vedl tým Erzgebirge, který zvítězil ve většině disciplín.

Organizaci celé akce zajistil městský sportovní svaz Stadtsportbund Dresden společně s okresním sportovním svazem Kreissportbund Sächsische Schweiz – Osterzgebirge e.V a projektovým partnerem na české straně Euroregionem Labe. Finančně hry podpořil Fond malých projektů v EEL.

Příští rok se budou hry konat 14. září v Ústí nad Labem.

Facebook
Twitter
LinkedIn

JAZYK SOUSEDŮ OD ZAČÁTKU

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina!
Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO.
Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z JEDNÁNÍ SPRÁVNÍ RADY V MOSTĚ

Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.

PF 2024

Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci.
Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví!
Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.

PRVNÍ SETKÁVACÍ PŘESHRANIČNÍ PROJEKTY ZÍSKALY FINANČNÍ PODPORU

Dne 14.12. 2023 byly na 2. Lokálním řídícím výboru  Fondu malých projektů Euroregionu Erzgebirge  schváleny první 4 přeshraniční setkávací projekty, u nichž lze doložit počet účastníků a jsou financovány prostřednictvím jednotkovým nákladů s pevnou sazbou na osobu a den. Projekty budou podpořeny celkovou částkou 17 417,00 EUR

Poslední novinky

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina! Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO. Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.
Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.
Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci. Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví! Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.