Sportovní hry dvou euroregionů

15. září proběhly v Drážďanech 2. přeshraniční sportovní hry Euroregionů Erzgebirge/Krušnohoří a Elbe/Labe. Ve čtyřech sportech fotbal, volejbal, atletika a šachy soutěžilo na 150 mladých sportovců ročník 2002 a mladší. Hry v areálu Margon Arena Dresden 0zahájil primátor města Drážďany a zároveň president Euroregionu Elbe/Labe Dirk Hilbert. Každý z Euroregionu postavil výběry složené z české a saské části. Tým Erzgebirge (SSV 91 Brand-Erbisdorf e.V., Freiberger PSV, SC Annaberg-Buchholz), tým Krušnohoří (FK Bílina, AK Bílina, Volleyball Most, …), tým Labe (SKP Sever Ústí nad Labem, FK Ústí nad Labem, …) tým Elbe (TuS Dippoldiswalde, SV Sachsenwerk Dresden e.V., TSV Dresden, Schachklub Heidenau, Schachzentrum Seeblick). Nejlépe si vedl tým Erzgebirge, který zvítězil ve většině disciplín.

Organizaci celé akce zajistil městský sportovní svaz Stadtsportbund Dresden společně s okresním sportovním svazem Kreissportbund Sächsische Schweiz – Osterzgebirge e.V a projektovým partnerem na české straně Euroregionem Labe. Finančně hry podpořil Fond malých projektů v EEL.

Příští rok se budou hry konat 14. září v Ústí nad Labem.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.