Sportovní hry dvou euroregionů

15. září proběhly v Drážďanech 2. přeshraniční sportovní hry Euroregionů Erzgebirge/Krušnohoří a Elbe/Labe. Ve čtyřech sportech fotbal, volejbal, atletika a šachy soutěžilo na 150 mladých sportovců ročník 2002 a mladší. Hry v areálu Margon Arena Dresden 0zahájil primátor města Drážďany a zároveň president Euroregionu Elbe/Labe Dirk Hilbert. Každý z Euroregionu postavil výběry složené z české a saské části. Tým Erzgebirge (SSV 91 Brand-Erbisdorf e.V., Freiberger PSV, SC Annaberg-Buchholz), tým Krušnohoří (FK Bílina, AK Bílina, Volleyball Most, …), tým Labe (SKP Sever Ústí nad Labem, FK Ústí nad Labem, …) tým Elbe (TuS Dippoldiswalde, SV Sachsenwerk Dresden e.V., TSV Dresden, Schachklub Heidenau, Schachzentrum Seeblick). Nejlépe si vedl tým Erzgebirge, který zvítězil ve většině disciplín.

Organizaci celé akce zajistil městský sportovní svaz Stadtsportbund Dresden společně s okresním sportovním svazem Kreissportbund Sächsische Schweiz – Osterzgebirge e.V a projektovým partnerem na české straně Euroregionem Labe. Finančně hry podpořil Fond malých projektů v EEL.

Příští rok se budou hry konat 14. září v Ústí nad Labem.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.
Dne 26. dubna 2024 proběhla správní rada Euroregionu Krušnohoří, tentokrát formou videokonference. Na programu jednání bylo několik klíčových bodů, které byly projednány a diskutovány.