EUROFEST 2017

Louny – V sobotu 9. září se ve sportovním areálu ZŠ Přemyslovců uskutečnilo mezinárodní žákovské víceutkaní družstev partnerských měst – Eurofest 2017. Pozvání tentokrát přijali sportovci ze slovenského Lučence a německého Zschopau. Za Louny jim byl soupeřem atletický oddíl ASK Elna Počerady. Ten byl s Městem Louny zároveň i pořadatelem mítinku. Na start se postavilo více než padesát atleti v těchto disciplínách – běhy na 60 m , 300 m, 800 m, 4×60 m, 4×300 m, disk 0,75kg, disk 1kg, oštěp

500g, oštěp 600g, koule 3kg, koule 4kg, dálka a výška. Za ideálního počasí bylo dosaženo solidních výkonů. Nejhodnotnější výkony letošního roku byly vyhodnoceny dva výkony: 800m Zuzky Porubčanové 2:16,03min a disk Kevina Reima z Zschopau 45,90m. V celkovém hodnocení bylo toto pořadí: žáci – 1. Zschopau 45 bodů, 2. Louny 42 bodů a 3.  Lučenec 34 body. V žákyních 1. místo Zschopau 50, 2. místo Louny 47 bodů a 3. místo Zschopau „B 27bodů.

Ladislav Bába, Louny

Foto: Ladislav Bába

Facebook
Twitter
LinkedIn

JAZYK SOUSEDŮ OD ZAČÁTKU

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina!
Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO.
Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z JEDNÁNÍ SPRÁVNÍ RADY V MOSTĚ

Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.

PF 2024

Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci.
Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví!
Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.

PRVNÍ SETKÁVACÍ PŘESHRANIČNÍ PROJEKTY ZÍSKALY FINANČNÍ PODPORU

Dne 14.12. 2023 byly na 2. Lokálním řídícím výboru  Fondu malých projektů Euroregionu Erzgebirge  schváleny první 4 přeshraniční setkávací projekty, u nichž lze doložit počet účastníků a jsou financovány prostřednictvím jednotkovým nákladů s pevnou sazbou na osobu a den. Projekty budou podpořeny celkovou částkou 17 417,00 EUR

Poslední novinky

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina! Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO. Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.
Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.
Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci. Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví! Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.