Sportovní komise v Lounech

Předseda naší sportovní komise Mgr. Zdeněk Pištora zorganizoval jednání dvou sportovních komisí, Krušnohoří/Erzgebirge a Elbe/Labe, dne 18. února na městském úřadě v Lounech. Členy obou komisí tu přivítal nový starosta Loun Mgr. Pavel Janda. Euroregion Krušnohoří v něm získává velkou podporu, protože se starosta jako student účastnil akcí euroregionu a byl s nimi velmi spokojený. Zavedl také komisi na staveniště budoucího plaveckého bazénu, jehož výstavba bude stát více než 200 milionů. Louny jsou dynamicky se rozvíjející město.
Hlavním bodem jednání byla příprava tradičních sportovních her dvou euroregionů. Pořádá je tentokrát Okresní úřad Střední Sasko, město Mittweida a Okresní sportovní svaz Střední Sasko Kreissportbund Mittelsachsen e.V. Jeho zástupci již do Loun přivezli návrhy na organizaci her. Navážou především na dobré zkušenosti minulých her v Lovosicích. V Mittweidě se na sportovním areálu sejdou mladí sportovci 13. září 2019 v 9:30 a do 16 hod. budu probíhat sportovní klání. Komise se shodla na čtyřech sportech: fotbal, volejbal, lehká atletika a novou disciplínou bude tentokrát i stolní tenis. Na jednání byly přesně vymezeny věkové kategorie, počty soutěžících, doprovodu, způsob dopravy, stravování. Samozřejmě se počítá s kulturním doprovodem, ale německá strana ho tají, aby účastnící nepřišli o to pravé překvapení. Organizátoři zajistili také prezentaci místních sportovních klubů a naši mladí sportovci se s nimi mohou nejen seznámit, ale mohu si i různé jiné sporty vyzkoušet. Další již zcela konkrétní projednání společných sportovních her se uskuteční přímo na místě v Mittweidě dne 6. května.
Obě komise poté společně hodnotily 3 projekty se sportovní tématikou, které jsou předloženy 6. března v Mostě k rozhodování Lokálního řídícího výboru v Krušnohoří. Jeden projekt byl doporučen, dva byly navrženy k přepracování. V rozsáhlé diskusi o stavu realizace Fondu malých projektů bylo konstatováno, že na české straně již téměř žádné prostředky nezbývají, proto by se měli čeští žadatelé spojit se svými saskými partnery, aby projekty podávali oni, protože na saské straně ještě prostředky zbývají.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.