UČŇOVSKÉ STŘEDISKO VÁCLAVKA V CHOMUTOVĚ HOSTILO ZASEDÁNÍ ŠKOLSKÉ KOMISE

Ing. Jiří Mladý, ředitel Střední školy technické, gastronomické a automobilní v Chomutově přivítal členy komise dne 11. 10. v učňovském středisku Václavka. Škola nabízí studijní, učební i a nástavbové obory http://tgacv.cz/.
Program komise zahrnoval informace o Programu Interreg Česko-Sasko 2021-2027 a informace o přípravě Strategie Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge. Euroregion se zapojil do projektu na podporu mediální gramotnosti. Výstupy projektu DEMODES http://ff.ujep.cz/28-stalo-se/10827-demodes-projekt-ktery-uci-jak-se-branit-dezinformacim jsme členům také představili, spolu s iniciativou pro rané vzdělávání sousedních jazyků   https://www.nachbarsprachen-sachsen.eu/cz/index.html

Komise si následně stanovila pilotní témata a projektové záměry:

  • Odliv žáků ze vzdělávacího systému
  • Podpora nadaných dětí
  • Podpora výuky německého jazyka

Jednání bylo  zakončeno exkurzí napříč gastro-obory a výtečným menu, připraveným studenty v rámci přípravy na závěrečné zkoušky. Děkujeme za pohoštění!

Příští jednání společný sekretariát zprostředkuje ve školském zařízení na saské straně.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.