Umění mladé generace společně

V další aktivitě projektu Přátelství měst Stollberg a Obrnice ve Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří se žáci základní školy v Obrnicích a studenti gymnázia a základní školy ze Stollbergu 13. března 2018 sešli v Obrnicích. Po prohlídce obrnické školy poté společně ve zdejším kulturním centru vytvářeli umělecké předměty. Byly to ozdobné kachle z papíru, na kterých vyjádřili své představy na společné téma „stopy“. Společná práce ve smíšených skupinách byla výborně organizačně připravena, svědčí o vynikajících schopnostech učitelek výtvarné výchovy. Dětské výtvory budou vystaveny napřed ve Stollbergu, pak v Obrnicích. Jako vždy měl největší zásluhu na přípravě Ing. Christian Ahner ze Stollbergu. Odtud přijelo 46 dětí se čtyřčlenným pedagogickým doprovodem, stejný počet byl českých účastníků. Dosavadní spolupráci obou obcí ocenil nový starosta Obrnic Stanislav Zaspal, který se všech akcí i v minulosti účastnil, a přislíbil podporu dalším společným projektům.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.