Sportovní komise

Viceprezident Okresního sportovního svazu Krušnohorského okresu a předseda komise německé části komise Dietmar Bastian pozvali začátkem března členy Sportovní komise na jejich první jednání 7. 3. 2018 do Annabergu.  Sportovní svaz Krušnohoří informoval o přípravě společných zimních sportovních her v roce 2018, které se budu konat v Oberwiesenthalu. Žadatelem je Sportovní svaz a projektovým partnerem Sportklub 2000. Bude tím navázáno na zimní sportovní hry, které pořádal euroregion v letech 1997 a 1998 v Oberwiesenthalu a Nassau. Podílet se na nich budou tentokrát i sportovci z Euroregionu Elbe/Labe. Kromě sportovních disciplín, jako sjezd, závod na běžkách, biatlon a snowbording, půjde ale především o interkulturní výměnu mládeže. Proto bude do projektu zapojena i kulturní komise, aby se podílela na mimosportovním kulturním doprovodu sportovních soutěží. Cílem sportovních her, které se uskuteční ve dnech 15. – 17. března 2019 na Fichtelbergu a Klínovci, je bližší seznámení se se zimními sporty a také možnost umožnit všem dětem lyžování. Okresní sportovní svaz Střední Sasko naopak zorganizuje letní sportovní hry euroregionu. Na jednání hodnotili členové komise 3 projekty. Byly to projektové záměry basketbalového turnaje partnerů Louny a Freiberg, závody dračích lodí partnerů Most a Marienberg a  Letní pochod přes hranice, který podal Sport Club 2000 se svým  partnerem Chorensemble Oberwisenthal. Všechny projekty byly komisí doporučeny.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.