Sportovní komise

Viceprezident Okresního sportovního svazu Krušnohorského okresu a předseda komise německé části komise Dietmar Bastian pozvali začátkem března členy Sportovní komise na jejich první jednání 7. 3. 2018 do Annabergu.  Sportovní svaz Krušnohoří informoval o přípravě společných zimních sportovních her v roce 2018, které se budu konat v Oberwiesenthalu. Žadatelem je Sportovní svaz a projektovým partnerem Sportklub 2000. Bude tím navázáno na zimní sportovní hry, které pořádal euroregion v letech 1997 a 1998 v Oberwiesenthalu a Nassau. Podílet se na nich budou tentokrát i sportovci z Euroregionu Elbe/Labe. Kromě sportovních disciplín, jako sjezd, závod na běžkách, biatlon a snowbording, půjde ale především o interkulturní výměnu mládeže. Proto bude do projektu zapojena i kulturní komise, aby se podílela na mimosportovním kulturním doprovodu sportovních soutěží. Cílem sportovních her, které se uskuteční ve dnech 15. – 17. března 2019 na Fichtelbergu a Klínovci, je bližší seznámení se se zimními sporty a také možnost umožnit všem dětem lyžování. Okresní sportovní svaz Střední Sasko naopak zorganizuje letní sportovní hry euroregionu. Na jednání hodnotili členové komise 3 projekty. Byly to projektové záměry basketbalového turnaje partnerů Louny a Freiberg, závody dračích lodí partnerů Most a Marienberg a  Letní pochod přes hranice, který podal Sport Club 2000 se svým  partnerem Chorensemble Oberwisenthal. Všechny projekty byly komisí doporučeny.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

Poslední novinky

Nyní je možné podávat setkávací projekty s nedoložitelným počtem účastníků.
Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge vyhlašuje výzvu k podání návrhů na udělení prestižní Ceny Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge pro rok 2024. Toto ocenění je udělováno osobám, které se významným způsobem zasloužily o přeshraniční spolupráci v rámci Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge.
Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.