Monitorovací výbor se tentokrát uskutečnil 15. června 2016 v Zinnwaldu. Předcházela mu separátní porada české strany 14. června, kde byly navržené projekty důkladně prodiskutovány a předjednány. Na vlastním jednání tohoto rozhodovacího grémia bylo předloženo celkem 21 projektů ve 4 prioritních osách. Zasedání se zúčastnila i zástupkyně Evropské komise, Regina Huber, zodpovědná za evropskou přeshraniční spolupráci v programu Interreg. Z předložených projektů bylo 18 projektů schváleno. Z našeho euroregionu byl úspěšný např. projekt Docela Velkého Divadla s názvem Země voda vzduch (511.539,77 EUR), dále Síť interkulturní komunikace a vzdělávání podaný spolkem Sächsischer Musikrat e.V., partnerem je umělecká škola v Litvínově (892.903,93 EUR). Další schválený projekt Vita-Min byl podaný úřadem Sächsisches Landesamt für Umwelt, Landwirtschaft und Geologie, s projektovým partnerem Oelsnitz v saské části našeho euroregionu a Ústeckým krajem (3.076.157,77 EUR). Tento projekt by měl mít své pokračování se zaměřením na problematiku vzestupu důlní vody po ukončení těžby. Schváleny byly i 3 projekty zaměřené na vybavení policie, kterých se zúčastní Polizeidirektion Chemnitz-Erzgebirge, Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje, Polizeidirektion Zwickau a Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje (4 841 005 EUR)
Na jednání nebyly 3 projekty schváleny. Jsou to projekty Refugia Botanica, podaný Technickou univerzitou v Drážďanech, kde je projektovým partnerem Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, projekt Ochrana životního prostředí a udržitelná výživa v souvislostech, podaný o.p.s. Netopýr. Z našeho euroregionu byl neúspěšný projekt LABORA, podaný společností Wirtschaftsförderung Erzgebirge GmbH, s projektovým partnerem Okresní hospodářskou komorou Chomutov, navzdory úsilí euroregionu o jeho schválení.
Až do roku 2020 je pro přeshraniční projekty v oblastech, jako je ochrana proti povodním, požárům a katastrofám, zachování a využití společného přírodního a kulturního dědictví, cestovní ruch, vzdělávání, podpora dialogu mezi kulturami a partnerská spolupráce k dispozici 186 milionů eur. Tyto prostředky pocházejí z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) a z národních příspěvků obou sousedních zemí. Od doby zahájení Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014–2020 v červenci 2015 je z disponibilních prostředků financováno celkem 44 přeshraničních projektů ve výši zhruba 78 milionů eur.
DOPRAVNÍ KOMISE EUROREGIONU KRUŠNOHOŘÍ JEDNALA O PŘESHRANIČNÍ ŽELEZNICI A CYKLOSTEZKÁCH
Dne 5. září 2024 se v Podkrušnohorském technickém muzeu v Mostě Kopistech uskutečnilo zasedání dopravní komise Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge. Hlavními tématy jednání byly přeshraniční dopravní projekty a rozvoj turistické infrastruktury v regionu.